Вінницькі лісівники розповіли, де і за скільки можна придбати новорічну ялинку

elki

Лісогосподарські підприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства цього року підготували для реалізації понад  60 тисяч новорічних ялинок.
Цього, інформують у прес-службі управління, має вистачити, аби повністю забезпечити деревцями жителів Вінниччини, школи, дитячі садочки, будинки культури, інші установи та організації міста й області.

Лісові красуні для новорічних свят спеціально вирощуються на спеціалізованих шкілках та на землях, не придатних для лісівництва. У 2016 році створено 48 га плантацій шпилькових порід: ялини звичайної – 23 га (69 тис шт), сосни звичайної – 7 га (21 тис шт), сосни кримської – 13 га (39 тис шт), ялиці білої – 5 га (15 тис шт).

У грудні 2015 року держпідприємства лісового господарства області реалізували 16,3 тис штук новорічних ялинок. Цього року живу ялинку можна придбати в середньому за 73 гривні. Для цього достатньо завчасно звернутися до найближчого лісництва або держлісгоспу.

Лісівники нагадують, що до кожного вирощеного ними дерева прикріплюється електронний чіп таким чином, що зняти його без пошкодження неможливо. У ярлику міститься інформація про походження ялинки чи сосни.

Відпуск новорічних ялинок проводиться за цінами, сформованими лісогосподарськими підприємствами, з обов’язковим маркуванням пластиковими бирками із штрих-кодом. Номери бирок при їх відпуску відразу заносяться до загального електронного реєстру. Завдяки цьому можна визначити відповідність товару супровідним документам. Тому при наявності чіпа можна легко перевірити законність придбання новорічного дерева і виявити, чи не прибуло воно з екологічно небезпечної території.

Держпідприємства лісового господарства області облаштовують у лісництвах, в людних місцях майданчики для реалізації новорічних ялинок та сосен. Зокрема, в обласному центрі торгівлю ялинками буде організовано на вулицях Космонавтів (біля кінотеатру «МИР»), Замостянській (50 річчя Перемоги), на ринках «Лісопарк», «Урожай», на проспекті Юності (біля магазину «Корона»).

Разом з тим, вінницькі лісівники вже організували цілодобову охорону хвойних молодняків від незаконних рубок. Для протидії браконьєрству бригади працівників державної лісової охорони, поліції та природоохоронних органів здійснюють цілодобові рейди у хвойних лісових масивах.

Лісівники також нагадують, що особи, винні у незаконній рубці новорічних ялин, притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 170 грн. Крім того, порушник відшкодовує шкоду, заподіяну лісовому господарству. Вона залежить від діаметра пенька і стартує з 355 гривень.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства організовано цілодобові «гарячі телефонні лінії» для консультацій щодо придбання ялинок та повідомлень про незаконні рубки: 61-17-42; 61-16-39; 61-16-38.

За інформацією: Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

ВінницяOk

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована