Вінницька муніципальна ПЛР-лабораторія здійснила першу тисячу досліджень на COVID-19

wopzcifgff9afuazc3toledfnk6408rqmwngv3dv

У середньому лабораторія проводить 200 досліджень щодня. Проте залежно від потреби спеціалісти можуть проаналізувати до 600 тестів за добу.

Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці вінницький міський голова Сергій Моргунов, нещодавно відкрита муніципальна ПЛР-лабораторія здійснила першу тисячу досліджень на COVID-19. Спеціалісти використовують сучасний ампліфікатор німецького виробництва. Результат аналізу готовий вже на наступний день. Орієнтовна потужність лабораторії на добу становить близько 200 тестувань. Заклад готовий збільшувати свої можливості залежно від потреби – до 600 тестів на добу, що сприятиме розвантаженню системи діагностики.

Лабораторія працює на базі міського лікувально-діагностичного центру на Київській. Важливо, що заклад почав співпрацювати з обласним лабораторним центром МОЗ. Тож тепер частину зразків біоматеріалів направлятимуть саме у міську лабораторію.

«Своєчасне виявлення коронавірусу дозволяє локалізувати осередки захворювання, забезпечити спостереження лікаря тим, хто інфікувався, і в цілому, мати більш об’єктивну картину з поширення COVID. Аби захистити себе від вірусу, не забуваємо про миття рук, соціальну дистанцію та носіння маски. А за перших симптомів недуги обов’язково зверніться до лікаря та подбайте про самоізоляцію», — зауважив Сергій Моргунов.