Вінницька художниця малює картини старовинних дверей з різних куточків України. Зібрала майже 30 ескізів. Фото та відео

imgonline-com-ua-resize-xbmfd4wr2o6

Вінницька художниця Марина Карпенко започаткувала власний проект «Вулицями України», в рамках якого малює старовинні двері з різних міст країни. В її доробку – близько 30 ескізів. Надихнуло її на подібній напрямок робіт відрядження до Чернівців три роки тому.

Про це йдеться в сюжеті  від 18 листопада.

«Кожен зайде у свої» – так художниця каже про свої роботи. Восени 2017 року дівчина поїхала у відрядження до Чернівців, де пройнялася архітектурою настільки, що вирішила намалювати цикл картин для виставки.

«Виникла думка – чому б не поєднати тягу до творчості, до живопису з тягою до архітектури. І не зафіксувати на полотнах двері», – каже Марина Карпенко.

В неї на картинах – двері з тих міст, де художниця подорожувала. Зі Львова, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців та самої Вінниці. Є і маленькі міста, як наприклад Тульчин, де дівчина малювала Палац Потоцьких.

«Двері, взагалі, – портали. Вони мають значення і філософське, і базове для архітектури. Коли ми приходимо до будівлі, то перше, що бачимо – це двері. І вони презентують нам будівлю», – розповідає художниця про свої роботи.

5fb64e727207e

За фахом Марина – архітекторка. Каже, що для неї важливе не лише мистецтво, а й збереження історичної спадщини.

«З приходом сучасних матеріалів почали двері замінювати. Знімати старі, їх позиціонують як непотріб, і ставити металічні, пластикові, що не є дуже класним, я вважаю. Написанням цих полотен хотіла зафіксувати їх в часі», – зазначає мисткиня.

Найбільше художниці до вподоби припала Одеса. Саме звідти дівчина привезла найбільше ескізів. На сьогодні мисткиня допрацьовує картину дверей з одеської вулиці.

«Вони є в мініатюрі. Я їх намалювала як ескіз. І далі буде з них вже більше полотно або акварельна робота», – додає дівчина.

5fb64e8004d80

Хоча художниця і з Вінниці, але поки що в її доробку лише одне полотно, пов’язане з рідним містом. Каже, що це її улюблена картина.

«Це балкончик на вулиці Пушкіна. Дуже гарна будівля, проектував її архітектор Артинов. Збереглися і ковки, і двері, і балкон – все дерев’яне, автентичне», – розповідає дівчина.

5fb64ea474968 5fb64ee8ac194

Загалом у доробку художниці – близько 30 ескізів старовинних дверей. Творчістю дівчина займається у вільний від роботи час. Для цього винаймає студію. Разом з нею тут працює і Юлія Марченко.

«Мене захоплює те, що вона – шульга. І лівою рукою писати такі картини – це дуже круто. Я навіть правою таких не можу. І це дійсно фантастичний цей проект «Вулицями України». В цьому є якась магія, щось цікаве. Це не «затертий» проект, типу малювання квіточок, дітей, дорослих, ангеликів. Це щось ексклюзивне», – каже колега Марини.

5fb64eca40596

Восени 2018-го Марина Карпенко презентувала персональну виставку картин. Тоді експозиція налічувала 15 полотен. Зараз, каже, її колекція поповнилася. Та через пандемію про виставку не йдеться. Мріє про виставку в містах, звідки зображені на полотнах двері. А поки – працює над архівами і фото, які у соцмережах їй надсилають дописувачі.

5fb64efcf3673 5fb64f0a1c29d 5fb64f4343e59 5fb64f3262227

Нагадаємо, художниці Марина Карпенко та Ірина Прокопчук розписали чотири стіни дитячого відділення психоневрологічної лікарні імені Ющенка.