Вінниці підвищено рівень інвестиційної привабливості та кредитний рейтинг міста

vinnitsa

«IBI-Rating» повідомив про підвищення рейтингу інвестиційної привабливості міста Вінниці до рівня invA «Висока інвестиційна привабливість». Сьогодні в мерії представники рейтингового агентства «IBI-Rating» передали міському голові Сергію Моргунову сертифікат, що засвідчує підвищення рівня інвестиційної привабливості міста та кредитного рейтингу. Також подарували інвестиційний паспорт Вінниці, в якому зазначена вся інформація, що може бути цікава для потенційних інвесторів. 

Кілька років поспіль Вінниці зберігала рейтинг інвестиційної  привабливості на рівні invA-. Навіть в період політичної та економічної кризи в Україні місто мало стабільні показники соціально-економічного розвитку. В минулому році фахівці рейтингового агентства «IBI-Rating» зафіксували зростання ряду показників, тому прийняли колегіальне рішення підвищити рейтинг інвестиційної привабливості Вінниці до рівня invA.

2 серпня директор Рейтингового агентства «ІВІ-Рейтинг» Ігор Андрусик та директор муніципального департаменту Рейтингового агентства «ІВІ-Рейтинг» Дмитро Задесенець зустрілись із міським головою Сергієм Моргуновим, секретарем міської ради Павлом Яблонським, заступником міського голови Владиславом Скальським та директором департаменту економіки і інвестицій міської ради Віталієм Погосяном.

Вони розповіли, що підвищення рейтингу обумовлено зростанням більшості економічних показників та стабільним соціально-демографічним становищем міста. Також, цьому сприяли розширення меж міста, вдале географічне положення та природно-кліматичні умови.

Незважаючи на скорочення прямих іноземних інвестицій, місто продемонструвало зростання обсягів капітальних інвестицій, реалізації промислової продукції в грошовому вираженні, експорту продукції і введення в експлуатацію житла.

«2015 році місто наростило багато показників, деякі з них навіть були більші за середні по Україні. Серед них – обсяг реалізації промислової продукції. Тут приріст становив 64%. Це дуже гарний показник, ми працюємо з багатьма містами, і такого показника серед наших міст-партнерів не було. Також варто відзначити зростання експорту. У Вінниці дещо інша динаміка порівняно з іншими містами, де впав товарооборот. Тут знижується показник імпорту, проте росте експорт продукції та послуг. Ми фіксуємо збільшення вінницькими підприємствами постачання товарів та послуг у країни ЄС», — розповів директор муніципального департаменту Рейтингового агентства «ІВІ-Рейтинг» Дмитро Задесенець.

«Також Вінниця має дуже потужний промисловий потенціал. В 2015 році показник співвідношення реалізації промислової продукції на душу населення вперше перевищує загальноукраїнський показник. У Вінниці на душу населення приходиться 38 тисяч реалізованої продукції, тоді як в середньому по Україні – 35 тисяч», — додав експерт.

Також аналітики відзначили, що демографічна ситуація у Вінниці є більш стабільною, ніж в середньому по Україні. Мова йде і про природній приріст  населення, і про міграційний.  За словами представників рейтингового агентства, в багатьох містах України як західного регіону, так і східного, спостерігається зворотна динаміка. А Вінниця вирізняється серед міст позитивним приростом. Також у нашому місті фіксується зростання кількості учнів та студентів, і це робитьобласний центр більш конкурентоспроможним у напрямку залучення інвесторів, які досить серйозно розглядають питання підбору персоналу.

Також «IBI-Rating» повідомив про підвищення кредитного рейтингу Вінниці одразу на два рівні – з рівня uaBBB до uaА-, зі збереженням прогнозу «стабільний». Цьому зокрема сприяли стійка динаміка зростання надходжень до міського бюджету протягом останніх років та інші чинники.

За словами аналітиків важливо, що у Вінниці є Програма сприяння залучення інвестицій. «Не кожне місто може похвалитися такою програмою, бо в першу чергу немає стратегії розвитку міста, немає цілісного розуміння залучення інвесторів, для інвестора немає зрозумілих  процедурних моментів. Вінниця у цьому напрямку теж має високі показники – одна із перших затвердила програму для інвесторів та довгострокову Стратегію розвитку міста, а Прозорі офіси значно  спрощують роботу з інвесторами. Також ми відзначили, що у місті є висока консолідація різних гілок влади, що для інвесторів теж є важливим», –  каже Дмитро Задесенець.

Міський голова Сергій Моргунов підтвердив, що міська влада зацікавлена в розвитку економіки міста та залученні інвестицій. «Хочу зазначити, що позитивні показники – це зокрема результати бюджетної децентралізації. Саме це дає нам можливість реалізувати багато речей, направляти додаткові фінансові ресурси на капітальні видатки, на інфраструктурні проекти, на підтримку соціального блоку міста. Ми прогнозуємо розвиток промислового потенціалу Вінниці. В цьому році розпочалось будівництво нового заводу UBC Group. А наш індустріальний парк включено в загальнодержавний реєстр індустріальних парків країни. Ми розпочали роботу по розробці бренду міста і маркетингової стратегії. Все це елементи системної роботи по розвитку міста. Ми маємо чіткі цілі і бачимо, куди і як далі рухатись», — сказав Серій Моргунов.

Представники рейтингового агентства в свою чергу зазначили, що вже на сьогодні спостерігається, що у поточному році показники соціально-економічного розвитку міста знову зростуть, тож цілком можливо, що в наступному році місто не лише утримає сьогоднішні позиції, а й знову підвищить рівень інвестиційної привабливості.

vmr.gov.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована