«Винних у загибелі зубрів можна вирахувати по мобільниках» – природозахисник у Вінниці

kruglyy-stil-zubry-1

Під час обговорення трагічної ситуації із загибеллю зубрів на Вінниччині була озвучена ідея, як швидко знайти винних по цій справі. Про це повідомляє кореспондент Vlasno.info із Вінницького прес-клубу.

– Існує дві версії. Перша — що це були місцеві, – говорить голова Української екологічної асоціації «Зелений світ» Юрій Самойленко. – Але в цьому випадку вбивство зубрів розкрили б ще по гарячим слідам. Друга версія — що до цього причетні народні депутати та керівництво Літинського району.

Юрій Іванович зачитав витримку із публікації у пресі щодо другої версії. І зауважив, що посадовці могли б давно довести, що це наклеп.

– Їм потрібно було просто написати заяву до мобільних операторів і отримати роздруківку телефонних розмов 30 січня від 14-ї до 17-ї години, – наголосив він. – Тоді зразу було б ясно, чи перебували вони в цей час біля села Трибухи Літинського району Вінницької області. І тоді б всі підозри відпали. Адже така система працювала під час Майдану. Тоді спецслужби за мобільними номерами, що знаходились саме на Майдані, могли порахувати усіх, хто там був, з точністю до одного активіста. До того ж, знали їх імена та адреси.

Природозахисник запевняє, що надасть підтримку правоохоронцям:

– Хлопці, працюйте, виконуйте свою роботу. А якщо хтось буде на вас тиснути, то його знімемо, а вас поставимо на його місце. Якщо ж я зрозумію, що тиск йде на верхніх ешелонах влади, то сюди приїдуть міжнародні екологічні організації. І тоді Петро Олексійович відреагує, і Прем’єр-міністр теж. Їм такі скандали не потрібні. Ще два-три місяці я поспостерігаю, а потім тут будуть посли, сторони Конвенції з охорони природи та інші.

Винних у знищенні зубрів Самойленко запропонував не садити, а заставити їх відшкодувати вартість загиблих тварин. Мовляв, це більш ефективно.

– Якби один 130 тисяч викинув зі своєї кишені, то потім полював лише з фотоапаратом, – зазначив він. – І я впевнений, що ці 130 тисяч у кожного керівника знайдуться.

Нагадаємо, у селі Трибухи Літинського району нагородили місцевих, які рятували зубрів.

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована