Вінниччанки з онкозахворюваннями взяли участь у фотопроекті «Прекрасна завжди!»

snimok-ekrana-2021-03-18-v-15-58-30

Різні за зовнішністю, віком та соціальним статусом. Проте об’єднанні у палкому прагненні жити. 12 учасниць, які стикнулись із діагнозом рак – наважились заявити про себе аби мотивувати вінницьких жінок не боятись звертатись за допомогою та постійно обстежуватись у лікарів. Учасники фотопроєкту — сильні, незламні жінки, долю яких об’єднала онкологія. Вінничанки розповіли, як знайти в собі сили жити далі, коли у двері «стукає» рак.

Фотопроєкт «Прекрасна завжди!» у Вінниці відбувається другий рік поспіль. Організаторка заходу, Наталія Шатайло каже, такі зустрічі – це можливість відчути себе гарною та бажаною.

«Коли жінка лікується, вона відчуває себе дуже складно в деяких моментах. і після операції, і після хіміотерапії, яке б не було лікування їй складно. Але вона залишається жінкою. В неї є діти чи немає, в неї є чоловік чи ні, є робота чи ні, але вона йде по житті. В деякий моментах вона має одягнути домашні капці, у деякий черевички на підборах», — розповідає організатор фотопроєкту, психолог Подільського регіонального центру онкології Наталія Шатайло.

Аби донести до суспільства ідею, що жінка в будь-якому стані прекрасна, організатор проєкту взула на ноги різні черевики та одягнула сукню навиворіт. Крім цього, несуть особливу філософію жіночності і предмети для фотозйомки. Гранат — втілення багатогранності панянок. Вінілова пластинка – ексклюзивності.

Одна із учасниць проєкту – Ніна Юрчинку згадує, вперше відчула новоутворення п’ять років тому, коли приймала душ. Після обстежень в кількох лікарнях, жінка була змушена видалити молочну залозу.

«Спочатку був великий шок. Мені назначали після операції гормонотерапію, я набрала вагу і не впізнавала своє тіло. Були депресії, плач. Але потім взяла себе в руки і вирішила далі жити, в мене є заради кого – внуки, діти, чоловік. Які мене завжди підтримують. Важливо включати всю свою енергетику і направляти її на одужання», — розповідає учасниця проєкту Ніна Юрчинко.

Самостійно виявила новоутворення у себе на грудях три роки тому і вінничанка Людмила Дячук. Сімейний лікар до якого звернулась жінка, заспокоював, мовляв, вона здорова. Проте, Людмила продовжила обстеження. Пухлина виявилась злоякісною.

«Було все — і відчай, і паніка. Спочатку дуже страшно. Але поряд були рідні. Я пройшла 6 хімій та одну операцію. В майбутньому очікую ще одну операцію. Проте, з цим можна жити, ніхто руки не опускає», — каже учасниця проєкту Людмила Дячук.

Наталя Солодюк поставили діагноз два роки тому. Рак – щитовидної залози. Пригадує, перше відчуття, яке відчула тоді – шок. Реабілітуватись і повірити у себе вдалось лише нещодавно.

«Наразі залишилось побічне явище. Якщо невеличке захворювання, одразу здається, що це знову рак. Проте варто розуміти, що життя продовжується, всі хвороби можна перемогти», — ділиться емоціями учасниця проєкту Наталя Солодюк.

Учасниця проєкту Світла Ладанюк каже, фотозйомка допомагає віднайти внутрішню красу, яка через хворобу заховалась далеко всередині через страх.

«Мій діагноз – рак молочної залози. Два роки тому я пройшла оперуванням двох грудей та чотири хіміотерапії. Заразпроходжу постійно ще гормональне лікування. Щаслива, що мене запросили. Це ніби свіжий ковток повітря», — розповідає учасниця проєкту Світлана Ладанюк.

Усі світлини фотосесії будуть представленні в чорно-білому кольорі. Переглянути їх можна буде в Подільському регіональному центрі онкології.