Вінничанка представлятиме Україну на «Битві націй»

c42dcc0b77a03a14495156ebd3c1195c_preview_w440_h290

Вінничанка Ольга Грабовська, співробітниця Вінницького обласного краєзнавчого музею, представлятиме Україну на міжнародній «Битві націй», що відбудеться в Румунії в липні цього року. Дослідниця пройшла відбірковий етап до національної збірної з історичного середньовічного бою та посіла перші місця в двох номінаціях.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Ольги Грабовської.

«13-14 лютого у Вінниці, у міському палаці мистецтв «Зоря» пройшов відбірковий турнір до збірної України з історичного середньовічного бою в одиночних номінаціях. Брало участь близько 50 бійців з Києва, Одеси, Харькова, Вінниці, Житомира і Дніпра», – повідомляє співробітниця музею в своєму дописі.

За результатами змагань дослідниця посіла перші місця в номінації «Алебарда. Жінки» та «Баклер. Жінки».

Загалом, на відбірковому етапі визначили переможців в 13 номінаціях. Співробітниця музею зазначає – на переможців кожної з номінацій чекає участь у світовій першості «Битва націй», проведення якої заплановано на 1-4 липня 2021 року у м. Орадеа, Румунія.

Довідково

Битва Націй – міжнародний чемпіонат світу з історичного середньовічного бою, який вперше відбувся у 2010 році у Хотині, Україна. Це повноконтактні змагання, в яких використовується залізна (незаточена) зброя і стандартизований перелік правил. Національні збірні змагаються в кількох номінаціях. У цьому полягають основна відмінність від історичної реконструкції. У 2017 та 2018 роках в турнірі взяло участь понад 32 збірних з різних країн світу.

Нагадаємо, Ольга Грабовська в 2019-му році перемогла Чемпіонаті з історичного фехтування «Битва націй».