Вінничанин створює штучний інтелект для боротьби з коронавірусом

60756da096a2d

Артур Кюльян — дослідник штучного інтелекту. Хлопець випускник факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії. Віднедавна юнак живе у Каліфорнії, США. Артур об’єднав 800 найкращих АІ-інженерів з різних країн своїм волонтерським проєктом CoronaWhy, що успішно функціонує у Лос-Анджелесі вже рік.

Про це повідомляється на сайті ВНТУ.

Артур Кюльян навчався у Вінницькому національному технічному університеті та захистив диплом на тему: «Системи штучного інтелекту».

«Працював розробником. Після того як почав розуміти про продукт більше, ніж типові менеджери, вирішив створювати свій. Шукав інвестиції, переїхав до Києва, брав участь в стартапах. Шукав в Штатах інвесторів для одного з проєктів і познайомився з американцями, з якими потім створив власний бізнес. У останні роки я будував проєкти, виштовхував їх на ринок, займався прикладною АІ-наукою і досліджував, куди це все рухається»,- розповідає Артур Кюльян.

Хлопець пригадує, коли почалась епідемія, Білий дім звернувся до технологічного співтовариства із проханням допомогти дослідникам.

«Був зібраний датасет із 30 000 наукових публікацій, які належать до COVID-19 – це дослідження нового коронавірусу SARS-CoV-19 і схожих коронавірусів, таких як SARS і MERS. На платформі Kaggle опублікували список питань, відповіді на які треба шукати в цьому датасеті. Наприклад: які ризик-фактори для COVID-19? Чи є зв’язок між курінням і ускладненнями? І я взявся допомагати», пригадує юнак.

«Почалося все з того, що я запостив свій заклик на LinkedIn і на Facebook. Багатьом людям відгукнувся мій методичний підхід і вони почали поширювати мій заклик. До групи почали приєднуватися фахівці. Кандидати наук, дослідники, інженери з Amazon, NASA – дуже багато технічних людей, яким це близько, але вони не можуть самі структурувати ці проблеми. Тоді я почав шукати нетехнічних фахівців», — додає молодий науковець.

Науковці взяли масив публікацій, загорнули його в датасети, поліпшили метаданими, знайшли відповідний алгоритм – і створили штучний інтелект.

Штучний інтелект можна використовувати не лише для хворих на ковід, а й для пошуку ліків проти певного типу раку, діабету, ВІЛ та інших вірусів.