Вінничанин розповів, як презентував Україну на науковій олімпіаді в Сеулі

pobedil

Одинадцятикласник Андрій Марценюк, який живе в селі Якушенці та навчається в місцевій школі, став бронзовим призером на Міжнародній олімпіаді з географії в Сеулі. За звання кращого на олімпіаді змагалися 180 учасників із 43-х країн світу.

Із таким результатом подолянина запросили на географічний факультет університету імені Шевченка. Саме у цьому вузі два тижні восьмеро переможців і призерів всеукраїнської олімпіади проходили відбір для поїздки на міжнародні змагання до Кореї.

Відібрали чотирьох учнів. Андрій Марценюк за кількістю балів був на другому місці. Першим став учень зі Львова Іван Феняк. Він навчається у фізико-математичному ліцеї при університеті імені Франка. Нашу державу представляли в Кореї ще дві учениці – Настя Заячук з Чернівців та Даша Воронцова з Києва.

Але з Кореї з медаллю повернувся представник Вінниччини.

«Міжнародна олімпіада з географії тривала з 26 серпня по 3 вересня у південнокорейському місті Тегу, що неподалік від Сеула, — розповідає Андрій. — Наша команда прибула на день раніше. З Києва летіли до Парижа. У столиці Франції була можливість прогулятися містом. Потім 12 годин перельоту до Сеула. Звідти ще година до міста Тегу».

До Кореї разом з учнями прибув науковий керівник – доцент столичного університету імені Шевченка Юліан Брайчевський та представник Міносвіти.

Презентувати на олімпіаді свою державу українці вийшли у вишиванках і з національним прапором.

«Напередодні файл з презентацією скинули організаторам на електронну пошту. На слайдах були гарні українські краєвиди зі столиці та міст із яких були члени команди. Вийшовши на сцену та привітавшись ми чекали поки увімкнуть музичний та відео супровід. Але нічого такого не відбувалося. Пауза затягнулася. Шок опанував нашу команду, коли почули що файл із нашою презентацією загубився. Тож ми вирішили співати «Червону руту» без супроводу», — зазначає хлопець.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована