Вінничанин продає 270-річну книжку-спадок, щоб виготовити захисні екрани для медиків на передовій

imgonline-com-ua-resize-buaxj02bmn2ik

Вінничанин Ярослав Пашкевич вирішив «продати з молотка» сімейну реліквію, якій 270 років. У спадок від батька йому дісталося оригінальне видання 1750 року «Том Джонс» автора Генрі Філдінга. Це англійський письменник і драматург XVIII століття. Відомий своїм життєвим гумором і сатиричною майстерністю.

«У спадок дісталася ось така книга від тата. Це історія про знайду Тома Джонса, найвідоміший твір автора. Він йде у чотирьох томах. У мене другий. Але я не вмію зберігати такі речі. А книга повинна жити. Життя книжки вирішив поміняти на захист людей», — розповідає Ярослав.

Пашкевич сьомий рік займається волонтерською діяльністю. Починав допомагати бійцям у зоні АТО/ООС. Нині ще підтримує лікарів. Від початку карантину в Україні на домашньому 3D-принтері надрукував медикам понад три тисячі захисних щитків для екранів.

5fe4b57a8bc2c_original_w859_h569

«Днями у соцмережах мені з передової написали хлопці, що їм треба 500 щитків. Як для військових медиків, так і для людей, які живуть та працюють на «нулі». Чому звернулися до мене? Бо з колегами-волонтерами друкуємо дуже зручні щитки. Вони можуть бути і одноразові, можуть бути і багаторазові. Їх не шкода викинути. Вони легкі і компактні. Одиниця, за всіма підрахунками, обходиться у 10-12 гривень. Можна використовувати у польових умовах. Чи то пластик став, чи то прозорий файл для паперу. Але грошей на матеріал вже немає. В умовах пандемії, в умовах стількох років війни на сході країни, грошей ні у кого немає. А якщо у мене є те, що можна продати і за це отримати кошти на виготовлення щитків, я це можу зробити. Тому і вирішив виставити на аукціон цю книжку», — пояснює Ярослав.

5fe4b7e13d67f_original_w859_h569 5fe4b59405b1e_original_w859_h569

Для того, щоб дізнатися орієнтовну вартість книги, звертаємося до працівників Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва. Там є відділ рідкісних та цінних видань.

«Вона належала родині Сабанських з Васильківки! Це були заможні польські шляхтичі, які жили на Вінниччині. У нас також є частина колекції цієї родини. Автограф, бачу, тут є. Треба розібратися, чий саме це автограф. Та як оцінити книжку матеріально, я не можу сказати так одразу. Для цього треба час», — каже бібліотечний експерт Олена Сафрон.

5fe4b5a9c9adf_original_w859_h569

Почувши про те, що книжка, яку виставляє на аукціон має історичну цінність для Вінниччини, Ярослав забарився.

«Якби була така можливість, щоб ми змогли зібрати кошти на матеріал, я б краще передав це видання до обласної бібліотеки», — зауважив він.

Наразі триває оцінка книжки.

5fe4b5eb3eaa1_original_w859_h569