Вінничанин більше 30 років колекціонує грошові купюри

6024e3797edac

Вінничанин Ярослав Клебанівський уже більше 30 років збирає грошові купюри. У колекції чоловіка гроші з Венесуели, Угорщини, Білорусі, Африки, Німеччини… Є й перші гроші, випущені на території України. Своє захоплення забавкою не вважає. Каже, це інвестиції.

Про це йдеться в сюжеті Суспільне Вінниця.

«Це банкноти, з яких починалася моя колекція. Це царський випуск 1912 року», – каже Ярослав Клебанівський.

Є серед колекції і перші українські гроші.

«Найперші українські гроші – яєчні 1917 рік. Перша купюра, яка була випущена Україною. Чого яєчні, бо якщо перевернути вона буде догори ногами», – додає Клебанівський.

6024e39d2ac67

По грошах, каже пан Ярослав, можна вивчати історію. Кожен окупант після захоплення території виводив свої банкноти.

Серед найгарніших, на думку колекціонера грошей, українські гривні та угорські банкноти. Останні, розповідає, відзначились і найбільшим обвалом.

Є серед колекції і вінницькі гроші – 500 тисяч, мільйон, трильйон.

6024e3b0af999 6024e3ab79c7d

Венесуела, Угорщина, Білорусь, Африка, Німеччина – кожна країна має окрему папку. Скільки таких у колекції – чоловік не каже. На запитання про найдорожчу купюру пан Ярослав віджартовується.

«Ніхто ніколи не признається. Зараз це подивиться жінка і скаже «Я тебе дуже люблю, давай сюди гроші, я продам їх зараз». Ні. Я жартую. На рахунок цього всього я не заморочуюсь», – каже Ярослав Клебанівський.

6024e3c13569a

Вартість кожної купюри оціюється в залежності від того, яким тиражем була випущена. До уваги беруться вік та стан. На місяць на своє захоплення, розповідає, боніст витрачає від 2-ох до 10-ти тисяч гривень. Але вони не з сімейного бюджету.

«В мене є обмінний фонд, з якого я беру гроші. Якщо коштів немає, то щось міняю, щось продаю», – додає Клебанівський.

Дружина не проти його захоплення. Іноді і сама бере участь у закупівлях.

«В мене дружина, донька нумізмати. Одного разу у мене не було грошей, а один чоловік продавав колекцію і спонсором для мене стала моя жінка, яка дала гроші із сімейного бюджету. Вона розуміла моє захоплення і вона була не проти», – розповідає Ярослав Клебанівський.

6024e3d6db530 6024e3dd0c3f4

Нині на Вінниччині діє клуб колекціонерів. Боністів серед них, каже Клебанівський, менше десятка. Колекцію тепер поповнює через сайти чи обмінюючись грошима з іншими боністами.

Своє захоплення забавкою не вважає. Каже, це інвестиції. Гроші, завжди можна продати за заниженою ціною і придбати, що потрібно для родини.

Відео можна переглянути ТУТ  https://youtu.be/KRO5-PGHzKA