Вінничани виконали рок-оперу «Ісус Христос — cуперзірка» українською мовою

opera

Англійський текст вперше перекладений українською мовою, тому глядачі не просто спостерігали дійство і слухали музику, а й розуміли зміст рок-опери
Depo.
Сьогодні 15:30
Вінничани виконали рок-оперу «Ісус Христос — cуперзірка» українською мовою (ФОТО)

Учора, 8 червня, на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 на Вінниччині глядачим показали україномовну постановку рок-опери «Ісус Христос — cуперзірка». Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

 

Англійський текст лібретиста Тіма Райса вперше перекладений українською мовою, тому глядачі не просто спостерігали дійство і слухали музику, а й розуміли зміст рок-опери.

Оперу поставили вінницькі артисти – молодіжно-юнацький склад творчої майстерні «Зоряна мрія», класу вокал Ірини Воєнної. Режисер постановки – Ірина Воєнна. Автор ідеї — Олександр Шемет, керівник проекту — Євген Майданик.

Переклав текст з англійської Сергій Аркуша. Основою для сюжету рок-опери стали євангельські оповідання, але текст не просто перекладений, а й, так би мовити, адаптований до сучасного сприйняття – перегукується з подіями в Україні останніх років. Це, до речі, неоднозначно сприйняли глядачі.

 

«Якщо не розумієш мови, то слухаєш тільки музику. А якщо розумієш слова, то все сприймається по-іншому, хоч загальний сюжет відомий. Музика при цьому, може, і не відходить на другий план, але дещо видозмінюється враження від побаченого і почутого. Від музики я в захваті давно, а от від про українського тексту в мене двояке враження. Можливо, тому, що я далекий від релігії. Але це однозначно помітне явище – всесвітньовідома рок-опера українською мовою. Респект авторам ідеї і виконавцям», – сказав один з гостей фестивалю, який приїхав у Тульчин спеціально заради цієї постановки.

Над постановкою вінничани працювали понад півроку. Сергій Аркуша готував переклад на замовлення львів’ян, але у Львові оперу не виконували, вперше її виконали торік у Вінниці. Скорочені версії широкому загалу презентували цього року в День Європи, а в Тульчині показали повністю.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована