Вінничани перетворили двір на казкове містечко: з фігурами тварин, міні-озером і неймовірним краєвидом на річку.

dvir

Двір на Коріатовичів, 127 важко не помітити: доглянутий газон, дерев’яні парканчики, безліч молодих дерев та ще більше скульптур. Тут часто прогулюються матусі з дітками, а ще відкривається неймовірний вид на Південний Буг. Є навіть маленьке штучне озеро. Все, що знаходиться на прибудинковій території – справа рук небайдужих мешканців, які продовжують свою працю ось уже сьомий рік.

«Я не була у Вінниці 20 років, за цей час тут все змінилося, окрім одного – стану двору. Приїхавши, я фактично застала все, як було колись, жити в таких жахливих умовах мені не хотілося, тому ні на кого не чекаючи та заручившись допомогою сусідки, я почала «глобальне прибирання». Більшість мешканців будинків скептично сприйняли ідею щодо таких кардинальних змін, ба навіть зараз дехто залишається незадоволеним та всіляко тримається осторонь, але мені дуже приємно, що знайшлися люди, які запропонували свою допомогу.

Рік ми витратили лиш для того, аби прибрати все навколо», — ділиться спогадами жителька одного із будинків, Любов Олексіївна, ініціатор й натхненниця робочого процесу.

Якщо подивитися навколо, можна помітити величезну кількість рослин та доглянутий газон. Жінка розповіла журналісту Вiнниця.info, що часто прикрасами двору стають її подарунки: « Знайомі останнім часом все частіше на свята дарують мені якщо не саджанці, то якесь садове начиння, знаючи, що я займаюся збагаченням флори нашого двору».

Без дерев’яних скульптур двір напевно би втратив весь той казковий шарм. Тут знайдете і лелек, і їжачків, і навіть тигрів. Приваблюють око й інсталяції з коріння. Коли дерева зрізали, стару вишню та яблуню викорчували та перевернули корінням догори. Місцеві кажуть, майже все, що знаходиться на території – підручні матеріали, як правило, старі дерева.

«Віктор Петрович у нас майстер на всі руки, він не проживає тут, але кожного дня з 8 до 13 години приходить допомагати, вся робота по дереву, яку ви можете бачити у дворі, належить йому. Нещодавно на наше прохання комунальна служба зрізала старий клен, з якого було зроблено паркан, а той, що був раніше, кам’яний, ми зруйнували, бо багато людей просто не могло відрізнити смітник від території, де хтось проживає й викидали відходи просто за парканом. Я сама щоранку перед роботою проводжу по 2 години, прибираючи тут все,» — продовжує Любов Олексіївна.

Попри старання, підтримувати територію чистою жителям важко. Відвідувачів приходить багато, приїжджають навіть матусі з візочками з мікрорайону «Поділля». Двір не закритий, тому зайти може будь-хто. На жаль, далеко не всі забирають після себе сміття…

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована