Вінничанам роз’яснили, що таке «двоставковий тариф» на теплоенергію та як відбуваються нарахування

опалення

Розрахунки за послуги з централізованого опалення здійснюються за двоставковим тарифом. Такий тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період. У «Вінницяміськтеплоенерго» вінничанам роз’яснили, як відбуваються нарахування.

Введення в дію розрахунків за двоставковим тарифом — це вимога Кабінету Міністрів України. Двоставковий тариф обраховано, виходячи з тієї ж собівартості тарифу, яка була затверджена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Переконують, що споживачі не сплачують більше.

Цей тариф передбачає, що жителі міста сплачують за послугу з централізованого опалення протягом усього року, але за різними ставками. Двоставковий тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.

Двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення складається з двох частин«умовно-постійні» та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію). Термін «абонплата» вживають для полегшення взаєморозуміння з мешканцями. У Правилах розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію використовують наступні терміни: «умовно-постійні» та «умовно-змінні» витрати.

Мешканці сплачують умовно-постійну частину тарифу протягом усього року. Наразі вона складає 2,08 грн за 1 м² опалювальної площі за місяць. Отримані кошти спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів, сплату різноманітних податків і зборів.

Коли на житлові будинки не подається теплоносій для послуги з централізованого опалення, це не означає, що підприємство не працює, – робота не зменшується. Адже підприємство, крім надання споживачам послуги з централізованого гарячого водопостачання, готується до нового опалювального періоду. Виконуються планові роботи з реконструкції мереж та ремонту всього обладнання теплопостачального комплексу, здійснюються роботи на котельнях, центральних та індивідуальних теплових пунктах. Як і в опалювальний період, працюють відділи по роботі з населенням, які ведуть прийом споживачів з питань розрахунків, диспетчерська служба цілодобово стежить за злагодженістю роботи котелень, справності мереж. Кожен структурний підрозділ виконує свою роботу, необхідну для повноцінного функціонування підприємства.

«Умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію). Протягом опалювального сезону з 1 січня 2019 року мешканці сплачують 35,24 грн за 1 м² опалювальної площі (якщо не встановлено прилад обліку теплової енергії). Для споживачів, в будинках яких встановлено прилад обліку теплової енергії, плата за фактично спожиту теплову енергії визначається згідно з показниками лічильника виходячи із вартості 1 Гкал, яка з 1 січня 2019 року становить 1375,27 грн. До цієї суми додається умовно-постійна частина тарифу.

Найбільше навантаження в роботі підприємства припадає саме на зимовий період, коли виробляється і транспортується теплова енергія до будинків споживачів.

Схема нарахувань тарифу наступна:

  • квітень (від дня завершення опалювального періоду), травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень (до початку опалювального періоду) — нараховується лише умовно-постійна частина тарифу;
  • жовтень (з початку опалювального сезону), листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень (до закінчення опалювального сезону) — нараховується умовно-постійна частина тарифу і умовно-змінна (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Таким чином, з початку нарахувань за послугу з централізованого опалення за двоставковим тарифом, змін зазнала лише сама система нарахувань, ви не сплачуєте більше. Двоставковий тариф дозволяє лише зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.