Вінничанам пропонують спостерігати за метеорним потоком Оріонід

1313

Аби відволіктися від соціальної напруги, що повязана з передвиборчими пристрастями, вінничанам радять вночі приділяти увагу зоряному небу. Як зазначають у вінницькому планетарії, у найближчі ночі можна буде спостерігати метеорний потік Оріоніди.

Місцеві астрономи його називають одним з найкрасивіших осінніх метеоритних дощів. Максимуму він досягне у найближчі кілька днів.

«Падаючі зорі» буде найкраще видно з вечора вівторка, 20 жовтня, до ранку середи… На більшій частині земної кулі, за словами астрономів, можна помітити близько 20 метеорів на годину. В середньому метеор буде з’являтися кожні кілька хвилин.

Метеорний дощ відбувається, коли Земля проходить через шлейф уламків, залишених кометою. Це малі частинки, розміром приблизно з піщинку, але вони інтенсивно згорають при потраплянні в атмосферу Землі.

До речі, за щорічні Оріоніди відповідальна комета Галлея, яка перетинає внутрішню частину Сонячної системи один раз в 75 років.

Метеорний потік названий на честь сузір’я Оріона, оскільки там розташований його радіант. Кращий час для спостереження за Оріонідами — після опівночі.