Вік — то лише цифра: у Вінниці пенсіонери відкрили велосезон

imgonline-com-ua-resize-vwixovhbs0wgka

Прогулянки на велосипедах представники територіального центру влаштовують чотири рази на тиждень. Катаються переважно у скверах та малолюдних місцях. Профінансували придбання двоколісних місцеві меценати та рада, аби заохотити вінницьких бабусь та дідусів не сидіти на місці. Яке воно життя на пенсії бачили журналісти.

У кросівках, спортивних костюмах та з гарним настроєм команда друзів 60 + вирушає на традиційні велопокатушки містом. Командир пенсійного батальйону Микол Сидорук встановлює темп прогулянки та маршрут. За ним, один за одним прямують велосипедисти.

606abe069b185_original_w859_h569-1

«Треба рухатись. Як людина сидить у чотирьох стінах і куняє,то їсть, то спить — це не життя. Це виживання. А треба йти межи люди, кататись. Є чим зайнятись, головне не лінуватись»,- розповідає підопічний територіального центру Микола Сидорук.

Ідея навчити пенсіонерів їздити на муніципальних велосипедах у територіальному центрі соціального обслуговування виникла торік. Безкоштовні заняття для пенсіонерів вдалося організувати завдяки виграшу у грантовому конкурсі «Проєкт «Старість в радість – залишаймося активними і після 60». Головна мета якого — оздоровити пенсіонерів.

Пенсіонери кажуть, катаються у малолюдних місцях – переважно у скверах. Аби прогулянки були веселіші, беруться наспівувати українські пісні.

606abe23a87a4_original_w859_h569

«Ми стараємось не їздити містом, хоча у нас зручні вело доріжки. Але ми їдемо лісопарком, де повітря свіже, де пташечки співають. Ми просто балдіємо», — ділиться враженнями підопічна територіального центру Ірина Шовкопляс.

Пенсіонери планують влаштовувати велопрогулянки чотири рази на тиждень, щонайменше по дві години на день. Головне, кажуть, аби дозволила погода.

«Їзда на велосипеді є найкращими ліками для здоров’я, зміцнює серцево-судинну систему, рятує від головного болю, укріплює м’язову та нервову систему», — розповідає Валентина Мурнова медична сестра територіального центру.

Відео

https://www.facebook.com/VITAchannelTV/videos/1409172859475242