Відомо, скільки вінничани витрачають на їжу, одяг та відпочинок

gallery-photo

У 2019 році майже половину витрат домогосподарств Вінниччини складали витрати на харчування. Такі дані наводять в обласному управлінні статистики.

У відомстві нарахували 624,4 тисяч домогосподарств на території області. В середньому домогосподарство складається з 2,47 осіб. При цьому 48% сукупних витрат вінничан торік складали витрати на продовольчі товари. Перше місце серед продовольчих витрат займає м’ясо та м’ясопродукти – 21% (від сукупних витрат на їжу) .

Ще 15% продовольчих витрат “пішли” на хліб і хлібопродукти, 14% – на овочі, 13% – на молоко, сир і яйця, 8% – на олію та жири , 7% – на цукор та солодощі, 6% – на рибопродукти, 5% – на фрукти. За усередненими даними, на Вінниччині вартість харчування одного члена домогосподарства торік складала 78 гривень на добу, що на 8 гривень більше, ніж у 2018-ому. В свою чергу, на придбання непродовольчих товарів та послуг домогосподарства щомісячно спрямовували 38% сукупних витрат.

Ці гроші витрачались на оплату житла, комунальних продуктів та послуг – 11%, на оновлення гардеробу – 7%. На транспорт, зв’язок, предмети домашнього вжитку, освіту, відпочинок, культуру та медичні послуги вінничани спрямовували від 4 до 1% витрат. “Населення вимушене обмежувати свої потреби у придбанні товарів культурно-побутового призначення, в оновленні гардеробу”, – констатують вуправлінні статистики.

В середньому витрати одного домогосподарства з Вінниччини у 2019 році складали 9 995 гривень, тоді як у 2018-ому – 8 167. “Середньоукраїнський” показник щомісячних витрат домогосподарств – 9 670 гривень. На одного члена родини вінничани у 2019-ому витрачали 4 924 гривні. При цьому 88% усіх витрат були спрямовані на споживчі цілі. Щомісячний дохід на одного члена родини на Вінниччині склав 5 735 гривень, 20% вінничан мають доходи менші за фактичний прожитковий мінімум.