«Велика Вінниця»: що зміниться після приєднання Великих Крушлинець та Стадниці до Вінницької ОТГ?

моргунов

Жити в селі, але працювати в місті. Так сьогодні доводиться робити більшості мешканців прилеглих до Вінниці сіл. Вони змушені витрачати чимало коштів на рейсовий автобус та шукати можливість прилаштувати малечу в міські дитсадки. Що зміниться після приєднання до Вінницької ОТГ?

У Великих Крушлинцях наразі обмежені можливості для навчання дітей. У місцевій школі немає ані їдальні, ані спортивної зали. Але головна проблема тут – відсутність дошкільного закладу. Як розповіла директорка навчально-виховного комплексу Світлана Громова, його почали будувати в 2016 році, однак через брак коштів роботи зупинились, тож будівля так і стоїть недобудованою.  Каже, якби садочок добудували, то село б розросталось.

«Частина жителів через відсутність дитсадка, влаштовуючись на роботу у Вінниці змушені забирати з собою діток», — говорить Світлана Громова.

1_3

Подібна ситуаці і у Стадниці. Наповненість класів школи, хоч і більша, але можливості для повноцінного розвитку в дітей немає. У школі немає спортивної та актової зали, відсутні спортивні майданчики, тож усі масові заходи змушені проводити в коридорах школи. Та й приміщення, в якому розмістили їдальню нагадує радше Шевченківську хатку, в якій латка на латці.

122002729_1764344163716672_8650592172706399385_o

Швидко змінити ситуацію та знайти достатню кількість коштів на вирішення усіх проблем місцеві громади самотужки не можуть. Перші надії на покращення дає реформа децентралізації.

4_3

«Можливо якраз завдяки децентралізації, яка у нас запроваджена була урядом Гройсмана, ми маємо можливість змістовно наповнити бюджети, що дуже важливо з одного боку, а з другого боку дати можливість створити належні умови», — говорить заступник голова Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк.

Доки ситуацію лише збираються вирішувати на рівні держави, реальні зміни в селах наближених до Вінниці, почнуться з 1 січня наступного року. Саме тоді вони увійдуть до складу Вінницької об’єднаної територіальної громади. Як зазначив вінницький міський голова Сергій Моргунов, після об’єднання  зміниться і бюджет громад, оскільки зовсім інша податкова політика і політика міжбюджетних відносин вже в рамках ОТГ.

«Але ми повинні розуміти, що без підтримки міста Вінниці буде досить складно розвиватись цій територіальній громаді за рахунок власних надходжень. Тому ми будемо дивитись, визначати пріоритетні напрямки по кожному селу і працювати комплексно з точки зору наповнення бюджетів», — зазначив Сергій Моргунов.

Зміна статусу населеного пункту відбудеться не тільки на папері, каже міський голова Сергій Моргунов. Місцеві жителі повинні й самі розуміти, що відповідальність за розвиток села лягає не лише на плечі влади. Активна участь у житті громади та розробка стратегічного плану розвитку на 5 років – це важливий мінімум для змін на краще.

3_7

«Мешканці населених пунктів, які знаходяться біля Вінниці нічого не бояться, тому що вони бачать що робиться у Вінниці, як розвивається Вінниця. Вони всі прекрасно бачать як розвивається місто, як будується, тому в них немає багато запитань. Вони знають, що наша Вінницька ОТГ буде досить потужна і сильна», — зазначив депутат Вінницької районної ради Олег Бабійчук 

Приєднання до Вінницької ОТГ дасть можливість селянам вирішити не тільки освітні проблеми. А й поліпшить сполучення з містом, розгалузить систему муніципальних аптек, а також покращить надання адміністративних послуг.

Дивіться також: «Велика Вінниця»: що планують зробити у Вінницьких хуторах