В вересні у вінничан зросла середня зарплата – управління статистики

zarplata1614

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у вересні 2020 р. становила 10772 грн, що в 2,2 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (5000 грн). Порівняно з серпнем 2020 р. розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 6,3%, а за останні 12 місяців (відносно вересня 2019 р.) – на 13,3%.

Про це повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області.

Найбільше зростання середньої зарплати у вересні порівняно з серпнем відбулось у працівників, що зайняті в будівельній галузі, в сфері охорони здоров’я, професійній, науковій та технічній діяльності. Також працівників, які задіяні в галузі постачання електроенергії, газу, пари, водопостачання, поводження з відходами.

Серед 25 регіонів країни за рівнем оплати праці у вересні 2020 року Вінниччина посіла 11 місце. Найвищий рівень середньої заробітної плати у вересні був у працівників будівництва, який перевищив середній розмір в 1,5 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування були на підприємствах з виробництва основних фармацевтичних продуктів та препаратів. Там рівень заробітної плати перевищив середній показник по економіці області у 2,1 раза. На підприємствах по виробництву напоїв зарплата перевищила середню в області у 2 рази.

Найменш оплачуваними у вересні були працівники, зайняті у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку.

У більшості видів економічної діяльності у вересні середня зарплата збільшилась, якщо порівнювати з показниками серпня. Зокрема, найсуттєвіше зросла у галузі тимчасового розміщування й організації харчування (на 31,9%), у сфері освіти – (25,5%), у працівників з надання інших видів послуг (13,5%). Водночас зменшення рівня середньої заробітної плати у вересні у порівнянні з серпнем 2020 року відбулося у галузях фінансової та страхової діяльності (на 6,5%), інформації та телекомунікацій (3,3%), будівництва (2,2%), професійної, наукової та технічної діяльності – на 1%.

Рівень зарплати в інших областях 

У чотирьох регіонах країни заробітна плата перевищила середню по Україні, яка становить 11 998 грн: у м.Києві (17253 грн), у Донецькій (12981 грн), Київській (12109 грн), Дніпропетровській (12036 грн) областях. Найнижча заробітна плата у Волинській області – 9766 гривень.

– Середня зарплата в Україні у вересні зросла до максимуму від початку року і склала майже 12 тисяч гривень. У порівнянні з серпнем розмір середньої зарплати збільшився на 5%, – зазначав на своїй сторінці у Facebook Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він вказав, що основними причинами зростання зарплат стало підвищення мінімальної заробітної плати, а також відновлення ділової активності на ринку зайнятості. Збільшення зарплат у вересні сприяло й подальшому зростанню споживання населення.

Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної зарплати під впливом змін споживчих цін на товари та послуги й рівня податків і обов’язкових платежів.

Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.