В Україну з російського полону повернувся уродженець Вінниччини, капітан Андрій Драч

drach

Сьогодні, 7 вересня, спеціальним літаком в Україну повернулося 35 в’язнів Кремля. Серед них – захоплені в полон українські моряки, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Володимир Балух та інші. Один зі звільнених моряків – капітан Андрій Драч – наш земляк, співробітник СБУ, уродженець Вінниччини.

Як повідомляється на офіційному сайті президента України, загалом на Батьківщину повернулося 35 захоплених агресором, українців. Біля трапу літака полонених зустрічав президент Володимир Зеленський, рідні та близькі звільнених та численні журналісти. З борту літака ступив на українську землю і капітан, уродженець села Городок, що на Вінниччини, Андрій Драч. Під час захоплення росіянами він перебував на борту МБАК «Нікополь».

 

Один з двох співробітників Служби безпеки України на борту захоплених кораблів. Один з курсантів Академії Військово-морських сил імені Нахімова в Севастополі, які в березні 2014 року заспівали гімн України в момент, коли російські військові спускали української прапор з флагштока навчального закладу. Закінчив навчання після анексії Криму Росією ‒ в Інституті військово-морських сил Одеської морської академії. За інформацією СБУ, контррозвідники на кораблях ‒ нормальна практика всіх держав, і ні про які таємні операції, всупереч заявам російської влади, не йдеться.

Джерело – “Громадське“

На жаль, серед зустрічаючих не було рідного батька Андрія Драча Леонід Драч – батько моряка помер від хвороби серця під час перебування сина в полоні. Матір вже колишнього полоненого наразі служить в ЗСУ.

Леонід Драч

Як зустрічали полонених в аеропорту – дивіться на фото та в трансляції “Радіо Свобода”

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована