В центрі Вінниці планують забудувати територію колишнього заводу– провели екологічну оцінку

5f4f5ef279e8c

Вінницька міська рада оприлюднила звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту Детального плану території, обмеженою вулицею Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І. Богуна та Б. Лук’яновського в м. Вінниця. Йдеться про територію в центрі міста, де був розташований завод «Керамік». З 28 серпня по 29 вересня триває громадське обговорення містобудівних документів.

Про це йдеться в оголошенні Вінницької міської ради.

Територія забудови — 38,23 га, в тому числі:

 • територія багатоквартирної житлової забудови – 7,57 га;
 • територія малоповерхової житлової забудови – 8,99 га;
 • території громадської забудови – 1,53 га;
 • виробнича територія – 1,09 га;
 • територія транспортної інфраструктури – 0,39 га;
 • територія зелених насаджень загального користування – 5,74 га

Розрахункова кількість населення – 2510 тисяч осіб.

На території проектування передбачається розташування:

 • 36 секцій багатоквартирних проектованих житлових будинків. Проектування кожного житлового будинку здійснюватиметься за індивідуальними проектами. Висота будинків 5-7 поверхів.
 • 1 дитячий садок на 190 дітей, на ділянці площею 0,75 га.
 • школа на 33 класи, на ділянці площею 2,5 га.
 • об’єкти громадського обслуговування та торгівлі на окремій ділянці із автостоянками для відвідувачів;
 • підземні та наземні паркінги для постійного зберігання легкових автомобілів на 1255 машино-місць;
 • рекреаційна зона включає паркову зону, доріжки для пішоходів та велодоріжки, газони, квітники, окремі групи дерев і чагарників.

Планування проектованої території передбачає формування квартальної структури із вулично-дорожньою мережею. Дитячі майданчики для дітей шкільного і молодшого шкільного віку, розташовуються на території проектування, в межах доступності проектованої території.

Проектом передбачається зміна прибережної захисної смуги струмка, що протікає в західній частині території. Існуючий струмок передбачається зарегулювати в колектор.

Зі звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Очікувані наслідки реалізації детального плану території для компонентів довкілля:

Клімат – наслідки не прогнозуються.

Стан атмосферного повітря. Внаслідок збільшення кількості місць для зберігання автомобілів, збільшення обсягів виробництва теплової енергії для теплозабезпечення проектної забудови ймовірне збільшення обсягів викидів 63 забруднюючих речовин в атмосферу; проте прийняті заходи з енергозбереження, конструктивні особливості паркінгів сприятимуть зменшенню негативного впливу, зокрема кращому розсіюванню забруднюючих речовин в атмосферному повітрі тощо. Завдяки вирішенню проблеми інтенсивності транспортних потоків очікується зниження рівня забруднення атмосферного повітря від автомобільного транспорту.

Стан підземних вод. Наслідки не прогнозуються. Проектом ДПТ прийняті заходи з запобігання забруднення підземних вод.

Стан геологічного середовища, земельних ресурсів. Наслідки можна охарактеризувати як позитивні, так як проект передбачає більш раціональне використання території; заходи з інженерної підготовки території.

Стан рослинного світу. Наслідки позитивні за рахунок збільшення площ озеленення тощо.

Стан тваринного світу. Наслідки не прогнозуються;.

Території та об’єкти природно–заповідного фонду України. Наслідки не прогнозуються.

Соціальне середовище, здоров’я населення. В цілому наслідки можна охарактеризувати як позитивні, так як передбачається формування нової житлової забудови, об’єктів соціальної інфраструктури, місць для зберігання транспортних засобів, організації дозвілля тощо; за рахунок вдосконалення дорожнього руху та, відповідно, покращення стану атмосферного повітря, прогнозується зниження негативного впливу на стан здоров’я населення.

Реалізація рішень детального плану території сприятиме підвищенню якості життя населення і міста в цілому та спрямована на підвищення показників зайнятості населення, збільшення надходжень до міського і районного бюджету тощо. Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні.

5f4f5ee3eb903 5f4f5f0285da8