В «помаранчевій» зоні скасували заборону 50% наповненості громадського транспорту

imgonline-com-ua-resize-mw09oo9lhqjjqvp

На засіданні Уряду 16 вересня прийняли Постанову, якою змінили карантинні обмеження в «помаранчевій» та «червоній» зонах, та встановили нові правила введення «червоних» зон. Рішення про віднесення міста чи району до «червоної» зони прийматимуть спільно – державна та регіональна комісія ТЕБНС. В «помаранчевій» зоні скасували заборону перевезення громадським транспортом не більше 50% заповненості посадкових місць.

Про зміни розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Червоний» рівень епідеміологічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням Державної та регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації у разі завантаження більше 70% ліжок в закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів підряд. Друге – перевищення середнього по Україні рівня захворюваності на COVID-19 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів більше ніж у 5 разів.

Протиепідемічні обмеження та їх кількість на території з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки визначатимуться спільним рішенням державної та регіональної комісії з питань ТЕБНС із переліку, що визначений Постановою. Це може бути одномоментне закриття всіх сфер або поступове обмеження певних сфер, які в даному конкретному регіоні призводить до спалаху хвороби.

Заборонятиметься відвідування закладів дошкільної, загальної, середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти на адміністративних одиницях регіону, на якій встановлено «зелений», «жовтий» та «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше, ніж 50% класів. Повна заборона відвідування зазначених закладів освіти на території з «червоним» рівнем небезпеки приймається тільки спільним рішенням державних та регіональних комісій», — розповів Максим Степанов.

На території з «помаранчевим» рівнем епідеміологічної небезпеки скасували заборону перевезення громадським транспортом не більше 50% заповненості посадкових місць.

Нагадаємо, Вінниця, Козятин та Вінницький район — в «помаранчевій» зоні небезпеки поширення коронавірусу.