В лікарнях Вінниці є вільні ліжка для хворих на коронавірус – нові додадуть за потреби

imgonline-com-ua-resize-19z1a1a2pr

8 травня у Вінницький області прийняли рішення про те, щоб перенаправляти хворих з коронавірусом із Вінниці до Калинівської лікарні. Це вирішили для того, аби зберегти резервні місця в лікарнях міста. Згодом в першій міській лікарні Вінниці розгорнули додаткові 22 ліжка.

Загальна наповненість лікарні пацієнтами з коронавірусною хворобою складала 74,1%. Втім, ця ситуація не є критичною. На початку епідемії в департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради передбачили заповнення ліжок, і додаткові місця розгортають відповідно до кількості пацієнтів. Загалом, перша міська лікарня має 310 ліжок.

Про це стало повідомив голова департаменту Олександр Шиш під час сесії Вінницької міськради 22-го травня.

«Відповідно до того, як буде поширюватися коронавірусна інфекція в місті Вінниця, ми передбачали фази заповнення ліжкового фонду. На першій фазі ми планували заповнити інфекційне відділення, реанімаційне відділення і частини неврологічного та ревматологічного відділень. Тобто, на початку епідемії ми виділили 59 ліжок. Коли в нас кількість пацієнтів наблизилася до 58, ми залучили додаткові ліжка, додали ще 22 «ковідних» ліжка для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією. Хочу сказати, що загальна потужність першої міської лікарня складає 310 ліжок. І в нас є план розгортання «ковідних» ліжок залежно від кількості хворих. Тобто, на сьогоднішній момент проблеми надання стаціонарної допомоги «ковідним» пацієнтам в місті Вінниця і Вінницької області немає», – повідомив очільник департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

«В нас немає сьогодні критичної ситуації по ліжко-місцям в місті Вінниці. Ця ситуація склалася тому, що вона є першою і найбільш підготовленою лікарнею. Фактично, завдяки тому, що в 2015-му, 2016-му, 2018-му році провели відповідні заходи по створенню сучасного реанімаційного відділення, створення інфекційного відділення. Ми провели ремонти відповідні ще раніше. Фактично, перша лікарня виявилася базовою лікарнею для лікування хворих на коронавірус. Тому навіть возили до нас не тільки вінничан, але й з Калинівського району, і з Немирівського району, з Гайсинського району, тому наші лікарі, фактично, в буквальному сенсі, були на передовій. Але коли були вже підготовлені Вінницька районна лікарня, Калинівська лікарня. Я вважаю, що охорона здоров’я Вінницької області і міста Вінниці зокрема перший етап карантину пройшла достойно. Медична галузь була підготовлена. На жаль, ми пам’ятаємо, що був достатньо серйозний дефіцит засобів індивідуального захисту. Досить серйозний був дефіцит, і була проблема поставок обладнання додаткового, яке ми замовили. Ну наприклад, з 20-и ШВЛ ми тільки змогли на сьогоднішній день отримати 10. Разом із тим, ми вже наголошували на тому, що майже всі депутати Вінницької міської ради долучилися до програми «СтопВірус». Дуже багато волонтерів.

Я вважаю, що ми дійсно у Вінницькій області достойно це пройшли. Тут важливо пам’ятати інше. Нам не можна розслаблятися, тому що цей коронавірус нікуди не дівся. І це стосується і нас всіх, і нашої консолідації зусиль, особливо медичної галузі, але для того ми повинні надати ці можливості, щоби вони далі могли нормально працювати і лікувати людей», – підкреслив міський голова Сергій Моргунов.

Нагадаємо, станом на ранок 22 травня у Вінницькій області від початку епідемії зафіксували 824 випадки захворювання на коронавірус. 441 пацієнт вже одужав. Зареєстрували 14 летальних випадків.