В ДИТСАДКУ НА ВІННИЧЧИНІ НЕВІДОМА ІНФЕКЦІЯ: БАТЬКИ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ

otravlenie

Дитячий садок у Стрижавці закрили, триває перевірка

До редакції Vlasno.info звернувся мешканець селища Стрижавка Вінницького району, занепокоєний тим, що в їх дитсадку почалося масове захворювання дітей. За його словами, з п’ятниці 20 квітня в дитячому садочку захворіли близько 40 дітей, у яких спостерігались симптоми гострого харчового отруєння. Половину з них було госпіталізовано до Вінницької обласної дитячої інфекційної лікарні, інші лікуються вдома. Наразі діти обстежуються на наявність ротавірусної інфекції (ротавірусний ентерит — інфекційна хвороба вірусного походження, яка перебігає з тяжкою діареєю, часто блювотою).

– Вчора ввечері дитина нас дуже перелякала. Піднялась висока температура, почалась блювота та пронос. Ніч ми перебули вдома, а на ранок поїхали до лікарні. Виявилось, що з нашого дитсадка ми не одні такі. Госпіталізовано близько 20 дітей, — розповідає батько.

Каже, що на даний час підрозділ Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (колишня санітарно-епідеміологічна станція — прим. авт.) проводить перевірку, а малюків відпустили з садочку додому.

— Серед батьків поширюються чутки про те, що, імовірніше за все, харчове отруєння могли спричинити неякісні продукти харчування, привезені до дитячого закладу одним з постачальників, — говорить чоловік.

В дитячій інфекційній лікарні лікар, яка не побажала називати своє ім’я, повідомила, що діти неважкі, наразі обстежуються на ротавірус. Також сказала, що в них лікується одна-дві дитини, не більше.

Ми намагалися зв’язатися з Департаментом освіти Вінницької області та відділом освіти Вінницької райдержадміністрації. Всюди чули одну відповідь: нам нічого не відомо, дзвоніть до керівництва дитячого садочку. В дитсадку ситуацію коментувати відмовились, зауважили лише, що наразі в них працює підрозділ Держпродспоживслужби.

У Держпродспоживслужбі нам повідомили, що попередньо підозрюють ентероколіт, наразі спеціалісти їхнього лабораторного центру працюють на місці, беруть матеріали для аналізів. Лабораторні дослідження забраного матеріалу триватимуть до 5 днів, і тільки після цього вони зможуть назвати точну причину отруєння дітей.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована