Убивча допомога: на Вінниччині загинули понад десять лебедів яких люди підгодовували хлібом

imgonline-com-ua-resize-mt1hczphlw

У місті Могилів-Подільський на Вінниччині місцеві зоозахисники б’ють на сполох. За останній час на біля річки Дністер, виявили десяток мертвих лебедів.

«Птахи померли не через переохолодження, чи від тварин, які б могли їх загризти. А через людську небайдужість. Чимало наших мешканців приходять на набережну сфотографуватися із лебедями. Вони у нас пливають у двох місцях. Аби підготувати шипунів, чи підманити ближче до себе, підгодовують хлібом. А він для птахів небезпечний. Якщо забагато з’їдять, то помирають», — розповідає Вінниця.info житель Могилів-Подільського Олександр Никитюк.

Чоловік зауважує, на березі за останній час виявив понад десяток мертвих лебедів.

«Роздерті і покусані туші лежали не один день. Бо їх вже почали їсти тварини. Це страшна картина», — зітхає він.

Олександр також каже, що лебеді біля набережної у Могилів-Подільському живуть не перший рік. Не зважаючи на попередження, що хлібом їх годувати не можна, люди на це не звертають уваги.

«Звісно, птахи гинули і раніше. Але цієї весни занадто багато», — констатує.

Редакція Вінниця.info звернулася до Едуарда Кавуна, завідувача кафедри зоології Донецького Національного університету ім. В. Стуса.

«Годувати хлібом, ні білим, ні чорним, лебедів категорично заборонено! Адже їх шлунки не пристосовані для перетравлення такого виду їжі. Тому рано, чи пізно, вони помирають через таку підгодівлю. Лебеді мають той самий раціон, що й гуси. Це може бути риба, молюски, зерно, капуста, морква, бурячок і відварна картопля. Ще раз наголошу, головне, щоб не годувати їх хлібом, у птахів від нього починається ентерит. Хліб протипоказаний не лише лебедям, а й іншим птахам. Тому не годуйте ним ні голубів, ні ворон», — пояснив Едуард Михайлович.

Нагадаємо, наприкінці січня у селі Сокілець браконьєри вийшли полювати на лебедів, які там зупинилися. Шестеро птахів прилетіли на річку Південний Буг після 20-градусних морозів. За ними придивлявся тутешній житель Віктор Байрак. Він і відігнав мисливців, які вже встигли вистрілити. Він не перший раз рятує птахів, які зупиняються неподалік його помешкання. Кілька місяців тому ми вже писали про те, що у Сокільці оселилися рідкісні для України білі чаплі. У разі того, якщо б вони не відлетіли до холодів, Байрак спеціально ловив рибу, аби їх підгодовувати.