У Жмеринці на Вінниччині у шкільних їдальнях запровадили нову систему харчування

shcool

Бургер, мак енд чіз, нагетси курячі, бефстроганов у сметанному соусі, рис «Паелья», картопля печена з куркумою та бланманже на десерт — це нове меню у шкільних їдальнях Жмеринки.

Про це йдеться у матеріалі «Жмеринка. Сіті»

Такий революційний підхід до системи харчування обрали в управлінні освіти Жмеринської міської ради.

Керівник освітньої галузі Жмеринки Аліна Твердохліброзповіла, що ідея про втілення нового проекту з покращення культури харчування дітей виникла вже давно:

«Так вже повелося, що не всі діти полюбляють їсти в шкільних їдальнях. Комусь смакує, а хтось зовсім відмовляється від приготовлених страв. Саме тому ми вирішили змінити стару систему і приєднатися до всеукраїнського проекту «Нове шкільне харчування», розробником і натхненником якого є відомий кулінарний експерт, переможець кулінарного шоу «МайстерШеф» Євген Клопотенко.

У Міністерстві освіти і науки вже відзначили, що даний проект пов’язаний із одним із напрямків концепції «Нової української школи», яку впроваджує та реалізує Міністерство, а саме – збереження здоров’я.

«У посібнику «Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах» Євгена Клопотенка представлено більше сотні страв із натуральних продуктів, користь яких зберігається і в ході приготування.

«Тут немає смажених чи шкідливих продуктів. Усе меню збалансоване та корисне, – розповідає директор школи-ліцей Оксана Кочура. – Кожного дня під час ранкових зустрічей учні початкових класів знайомляться із меню, яке представлене на дошці у картинках з описом. В їдальні вони самі обирають ту страву, яка їм до смаку. Це викликає інтерес у дитини та дає можливість вибору».

Учні 1-4 класів та старшокласники пільгових категорій харчуються безкоштовно, за кошти міського бюджету, усі інші мають можливість здійснювати оплату за харчування через картку Приватбанку. Середня вартість обіду – 12-13 гривень.

Автор проекту Євген Клопотенко на своїй сторінці у Facebook висловив захоплення нашим містом і новими підходами:

«Доки у великих містах кажуть, що перейти на нове харчування «складно», «неможливо», «немає необхідних продуктів» та все інше, Жмеринка годує школярів нагетсами, салатом табуле, мінестроне, мусакою, бланманже та буряковими панкейками. Вони просто відкрили наш збірник рецептур та почали готувати. Бо продукти звичайні. Спеціальне обладнення не потрібно. Надприродні навички теж. Нарізати, змішати, запекти/зварити/посмажити. Єдине, що відрізняється – принципи. Замість їжі для виживання виходить їжа, яка викликає бажання жити».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована