У Вінницькому військовому шпиталі пацієнти харчуються за стандартами НАТО

hpital

Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону став одним із перших лікувально-профілактичних закладів Міноборони, де запроваджена нова система харчування, що відповідає стандартам НАТО. Тепер пацієнти військового шпиталю мають урізноманітнене меню і можуть обирати страви на вибір. Окрім кількох варіантів першого, другого та третього, обов’язковим є десерт – фрукти та солодощі.

За організацією харчування щодня стежить начальник шпиталь Олександр Завроцький. Каже, що нова система дещо нагадує «шведський стіл». Щоправда зважаючи на те, що в закладі перебувають пацієнти, які за станом здоров’я не завжди можуть самостійно донести обрані страви, на залі працюють офіціанти. Вони і приймають замовлення, і обслуговують відвідувачів.

 

«Військо-медичний клінічний центр Центрального регіону, який слугує лікувально-профілактичною базою для військовослужбовців різних військ, в тому числі і поранених із зони АТО, успішно запровадив нову систему продовольчого забезпечення ще у листопаді 2017 року, – коментує Олександр Завроцький. – Попередньо харчування в закладі здійснювалося приватними структурами. Тепер ми маємо своїх штатних працівників, всі поставки продуктів здійснюються згідно з укладеними договорами, а замовлення формуються відповідно до затвердженого меню. Каталог продовольства зараз складається з 355-ти назв, тоді як раніше – він був уп’ятеро коротший. Розширення інгредієнтів каталогу дало змогу сформувати меню з великим переліком страв, які сьогодні ми можемо запропонувати своїм пацієнтам. Потужність нашої їдальні складає 475 осіб».

Запровадження нової системи харчування вплинуло не тільки на меню, але й на матеріально-технічну базу закладу. Завдяки новим стандартам у їдальні та харчоблоці провели ремонт, якого не було більше 20 років. Закупили дороговартісне обладнання – пароконвектомат, електроплити, духові шафи, холодильники та посудомийні машини. Як каже начальник продовольчої служби шпиталю Павло Грушко, торік на ці потреби виділили 1,7 млн гривень. Цього року заплановано ще 2 млн грн.

 

«Останній косметичний ремонт проводили років 20-ть тому, ми намагалися підтримувати приміщення у належному стані, але відверто воно давно потребувало заміни вікон і дверей. Нині все це зроблено, – відзначає начальник продовольчої служби. – Більше того розпочався ремонт усіх об’єктів продовольчої служби закладу. На сьогодні відремонтували 2 цехи, де готується їжа, закуплено та встановлено нові сучасні зразки холодильного, технологічного, механічного та іншого кухонного обладнання. На черзі ремонт та укомплектування ще п’яти цехів».

Систему харчування вже давно потрібно було змінювати – кажуть військові. Адже про перловку українських військових легенди складали не лише в Україні, але й за її межами, каже старший сержант Михайло Березовський, який не так давно повернувся з Конго, де виконував завдання миротворчої місії ОНН. Зізнається, що коли зайшов до їдальні, то не повірив своїм очам, бо ще рік тому обід був у рази скромніший. Годували смачно, але не ситно.

«Тепер можна замовляти гарнір на вибір – рис, картопляне пюре, гречку чи горох. З перших страв – борщ, суп чи харчо. У меню навіть є вареники та пельмені. Та найбільше здивували вітаміни – щодня дають ківі чи банани – розповідає Михайло. – Керівництво дбає про вітамінізацію хлопців і це добре. Ті пацієнти, які за рекомендацією лікаря на дієті, харчуються в іншому залі, щоб смачненьким очі «не зривати». Скажу так, тепер наше меню не гірше за те, яке пропонують американським спецпризначенням. Може навіть і смачніше, бо готують наші жінки з душею і по-домашньому».

Запровадження нової системи харчування за стандартами НАТО Міноборони анонсувало ще у січні минулого року. У 2017 році на розширене меню перейшли 25 військових частин. Впродовж 2018 року його запровадять ще в 50-ти військових підрозділах. На сьогодні розроблений спеціальний план-графік переходу усіх частин, установ та закладів на систему продовольчого забезпечення із застосуванням Каталогу продуктів харчування відповідно до стандартів НАТО.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована