У Вінницькій ОДА розробили власний план відновлення доріг області на 10 років

aa3ae32c2945239623bc4a348d60d016

Аби пришвидшити ремонт доріг, на баланс області планують взяти автошляхи Т-категорії – на Вінниччині розробили план відновлення дорожньо-транспортної мережі.

На Вінниччині планують взяти на баланс області частини доріг категорії «Т». Це має пришвидшити відновлення автошляхів місцевого значення. Зокрема, мова йде про дорогу Т-0202 (Умань-Ямпіль), яка має протяжність в 151 кілометр на території Вінницької області. Компенсувати витрати та забезпечити надходження до місцевого бюджету коштів хочуть за рахунок штрафів за порушення обмеження на вагу вантажних автомобілів та правил дорожнього руху. Поки що ці штрафи йдуть до центрального бюджету. Загалом, в області мають 10-річний план відновлення доріг.

Про це 26-го травня розповів голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський під час пресконференції.

«Чи не найбільшою проблемою сталого економічного розвитку в області є стан наших доріг. Дороги категорії «Т» є дуже важливими, особливо на півдні Вінниччини, саме тому, для пришвидшення початку роботу, з’явилась ініціатива передати частину доріг «Т» на баланс області. Яскравим прикладом є дорога Т0202 (Умань-Ямпіль), що має 151 км по території області і є надважливою для розвитку південних районів області. Тож, вже зараз необхідно створити фінансовий ресурс для наближення цих робіт та збільшення обсягів відремонтованих автошляхів», — зазначив очільник області.

Посадовець також підкреслив важливість комплексного розуміння стратегії повного відновлення дорожньої мережі області на найближчі роки. А також забезпечення ефективної моделі вагового контролю та порушень ПДР з відповідним надходженням штрафів до органів місцевого самоврядування. На переконання Владислава Скальського — це створить пряму фінансову мотивацію органів місцевої влади для впровадження дієвого контролю на своїх територіях і фінансування встановлення як вагових комплексів, так і автоматичних систем відеофіксації порушень ПДР. Адже сьогодні всі штрафи через перевантаження, порушення швидкості і тому подібне йдуть в загальний фонд центрального бюджету. Через це органи місцевого самоврядування не зацікавлені у розвитку автоматичних систем відеофіксації.

«Викликів багато, мережа місцевих доріг чи не найбільша в Україні, тому потрібно дуже серйозно працювати над стратегічним баченням відновлення доріг. Хочу звернути вашу увагу, що ми розробили власний план відновлення доріг області. У нас є потреба у фінансовому ресурсі, і саме зараз ми займаємось цим питанням», — резюмував Владислав Скальський.

imgonline-com-ua-resize-8vn4jqkgorani

Загалом, на Вінниччині більше 2000 км автошляхів загального користування державного значення та 7500 км доріг місцевого значення.

Наразі в області продовжується розбудова дорожньої інфраструктури та завершення перехідних проектів минулих років.

5eccf2b36bb43

Нагадаємо, на пресконференції очільник області повідомив, що у разі підвищення епідемічного порогу на Вінниччині, в керівництві можуть повернути певні карантинні обмеження. Зокрема, можуть знову заборонити окремі пасажирські маршрути, залежно від спалахів захворюваності.

26 травня під час свого звіту за період роботи на посаді голови ОДА Владислав Скальський також запропонував чиновникам працювати з 7-ї години ранку та повідомив, що Вінницьку область можуть розділити на три райони замість теперішніх 27-и.