У Вінницькій області знизилась кількість захворювань на кір

kir

Впродовж 28-го тижня 2018 року за оперативними даними у Вінницькій області захворіли на кір 49 осіб, із них 14 дорослих, та 35 дітей. Кількість захворілих в порівнянні з попереднім тижнем знизилась на 53%.

Про це повідомляє Державна установа «Вінницький обласний лабораторий центр МОЗ України».

З початку поточного року в області зареєстровано 854 випадків кору. Рівень захворюваності склав 54 випадки на 100 тис. нас. (по Україні 60 випадків на 100 тис. нас). Серед захворілих 521 дитина, що становить 181 на 100 тис. дитячого населення.

Із всіх захворілих 62,2% не були щеплені проти кору.

Випадки кору реєструються в більшості адміністративних територіях області за виключенням м.Ладижина та Оратівського району.

Найбільше людей захворіли на кір в м. Вінниці (258 осіб), Тиврівському районі (120 осіб), Козятинському районі (77 осіб), Шаргородському районі (61 особа), Чернівецькому районі (48 осіб), Вінницькому районі (45 осіб), Барському районі (40 осіб).

Впродовж 28 тижня зареєстрований спалах кору у Шаргородському районі, під час якого захворіло 12 дітей. Летальних випадків не реєструвалось.

Фахівці нагадують, що єдиним ефективним засобом профілактики кору є вакцинація. Безкоштовні щеплення можна робити усім дітям віком до 18 — ти років, які підлягають згідно Календаря щеплень, або які раніше не вакцинувались.

На даний час в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають 28 200 доз.

Нагадаємо, у Вінницькій області очікують підвищення епідемії кору цієї осені. Окрім дітей, отримати безкоштовно щеплення мають право викладачі, медичні працівники, представники силових структур та студенти.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована