У Вінниці завершили прокладання каналізаційних мереж у двох районах міста

05

У 2020 році у Вінниці продовжилось будівництво мереж каналізації у приватному секторі. Роботи тривали у двох мікрорайонах: Старе місто та Корея. Там прокладали центральні магістралі. З міського бюджету на ці проекти спрямували майже 4 млн. грн.  Наразі роботи, заплановані на цей рік, завершено. Їхнє продовження наступного року залежатиме від фінансових можливостей бюджету.

Щороку у Вінниці виконується певний обсяг робіт з будівництва мереж каналізації в приватному секторі. В результаті система відведення побутових стоків стає все розгалуженішою, а кількість домоволодінь, які отримують можливість централізованого каналізування, зростає.

Одним із позитивних наслідків каналізування приватного сектору є зменшення забруднення підземних вод. Адже вигрібні ями, як правило, не є герметичними, тому є вірогідність хімічного забруднення води в криницях.

Тому каналізування приватного сектору з одного боку – це зручні та комфортні умови для жителів приватної забудови, з іншого – це покращення екологічної ситуації в місті в цілому.

В цьому році будівництво каналізаційної мережі продовжилось на Старому місті:  на території, яка належить до квартального комітету «Добробут». Каналізування цієї частини Старого міста розпочалось із будівництва КНС та колекторів.

Загалом проєктом передбачено будівництво 5,9 км самопливної мережі, один кілометр напірної мережі та три каналізаційно-насосні станції по вул. Кутузова, по вул. І.Федорова та по вул. Молодогвардійській, що дасть можливість каналізувати 11 вулиць та провулків даного  мікрорайону.

Минулого року в рамках цього проекту було прокладено 1,6 км мереж по вулиці Привокзальній та провулку Привокзальному. А також побудовано каналізаційно-насосну станцію по вул. Кутузова.

Цього року проклали 1,5 км каналізаційні мережі по вулицях Привокзальній та Хуторянській, збудували частину самопливної мережі по вул. Кутузова та напірної мережі по вул. І.Федорова.

Також минулого року розпочалась реалізація проєкту з будівництва КНС по 2-му пров. Бестужева та напірної мережі каналізації, реалізація якого здійснюється за рахунок бюджетних коштів, що дасть можливість в перспективі каналізувати 8 вулиць в мікрорайоні «Корея» на умовах співфінансування. Минулого року коштом бюджету Вінницької міської ОТГ проклали  110 м мережі напірної каналізації. Цього року збудовано ще 200 м напірної мережі.  В наступному році планується продовжити реалізацію даного проекту, а саме влаштування каналізаційної насосної станції по 2 пров. Бестужева. В подальшому за ініціативи мешканців, на умовах співфінансування буде здійснюватися будівництво вуличних мереж каналізації по вул. та пров. Грохольських, 1,2 провул. та вул. Бестужева, вул. Каховського, вул. Рилєєва та ін.