У Вінниці закликають до вакцинації, так як новий епідемічний сезон грипу та ГРІ відкрито

grip

Найкращий спосіб попередити хворобу – зробити відповідне щеплення. Вакцинація дозволяє зменшити ризик захворіти на грип, а крім того – зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Для епідемічного сезону 2018-2019 року в Україні очікується використання трьох вакцин від грипу:

«Ваксігрип Спліт» (Франція) уже зареєстрована в Україні;

«ДжіСі Флю Вакцина для профілактики грипу» (Корея) завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації;

ІНФЛУВАК® (Нідерланди) перебуває на розгляді у Державному експертному центрі.

Вакцинуватися можна буде в кінці жовтня–на початку листопада, коли препарати з’являться в продажу. Українці зможуть придбати його в аптеці за власний кошт та вакцинуватися в кабінетах щеплення комунальних чи приватних закладів охорони здоров’я.

У Вінниці, завдяки дії міської програми «Стоп-грип», в Центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем обслуговування можна буде отримати щеплення за 50% вартості вакцини, яка, за повідомленням МОЗУ, становитиме від 200 до 300 грн.

Нажаль, щеплення зможе захистити нас лише від очікуваних штамів грипу та ніяк не захищає від інших вірусів, що викликають гострі респіраторні інфекції.

Основним шляхом профілактики в цьому випадку є підвищення власних захисних сил організму, тобто, імунітету. Цьому неабияк сприяють якісне харчування, здоровий сон, помірна фізична активність.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована