У Вінниці з’явилось ще два канали, якими можна передати показники лічильників

telegram
У період карантину, для того, щоб зменшити кількість контактів і убезпечити вінничан від зараження короновірусом, у місті з’являється все більше онлайн сервісів. Нещодавно команда фахівців Центру муніципальних систем управління в рамках проєкту «Єдиний Рахунок в місті Вінниця» створили для користувачів новий online-cepвіс. З 27 березня покази лічильників з холодного та гарячого водопостачання, а також електроенергії, можна подати, залишаючись дома, у чат-боті Telegram  @рay_vn_ua_bot.
На разі, в умовах карантину, людям дуже важливо мінімізувати будь-які контакти і залишатись вдома. Тому з 19 березня у місті запровадили додатковий спосіб оплати отриманих в лютому комунальних послуг – на дому. Щоб розплатитися за «комуналку» не виходячи з дому, потрібно замовити послугу за безкоштовним телефонним номером 0 800 216-612 з 9:00 до 17:00 по буднях. Оператору потрібно вказати свої дані: ім’я, адресу, а також суму до оплати згідно з «Єдиним рахунком». До тих, хто замовить такий сервіс, додому приїде касир у супроводі працівника «Муніципальної варти». Також обов’язкова присутність представника управлінської компанії, яка обслуговує будинок, – це убезпечить вінничан від шахраїв. Квитанцію про оплату видають на місці. Наразі таким способом оплати скористалось 45 вінницьких сімей.
Також доступна сплата онлайн – через сайт Рay.vn.ua та його мобільний додаток. А нещодавно, для зручності вінничан, з’явився ще один додатковий сервіс. Як розповів керівник ТОВ «Центр муніципальних систем управління» Леонід Тимчук, команда ЦМСУ попіклувалась про те, щоб вінничани могли надавати дані лічильника дистанційно і швидко. «Кожна людина, яка користується месенджером Telegram, може подати покази лічильника у чат-боті  t.me/pay_vn_ua_bot», – каже Леонід Тимчук.
Верифікація споживача відбувається лише раз, з початку користування чат-ботом. Для споживачів, що є зареєстрованими користувачами online-сервісу Рay.vn.ua, — необхідно вказати номер телефону або ідентифікатор свого помешкання.
А тим споживачам, які не зареєстровані на Pay.vn.ua, необхідно вказати ідентифікатор помешкання, що вказаний на «Єдиному Рахунку». Вказані дані будуть закріплені за номером телефону, тому потреби повторно їх введення не буде. В подальшому необхідно буде вводити лише показники. Для того, щоб почати користуватись чат-ботом проєкту, слід перейти за посиланням t.me/pay_vn_ua_bot або просканувати QR-код, що розміщені на сторінці сайту https://pay.vn.ua/.
З допомогою чат-боту можна керувати одразу кількома особовими рахунками та в одному чаті вносити показники з усіх наявних у помешканні індивідуальних засобів обліку на послуги з холодного та гарячого водопостачання, а також електроенергії. Всі дії користувача фіксуються у пам’яті чат-боту та дублюються в Персональному кабінеті споживача на сайті Рay.vn.ua. Також у самому чаті у будь-який час можна переглянути загальний стан свого особового рахунку.