У Вінниці з початком велосезону значно зросла кількість крадіжок велосипедів

unnamed

У Вінниці побільшало крадіжок велосипедів – вони зникають з під’їздів, підвалів, сходинкових майданчиках та гаражів. Деяких не рятують навіть замки.

Як повідомляє “Суспільне”, знайти викрадений велосипед не просто, бо найчастіше їх перепродають через інтернет або здають у ломбарди.

Як повідомили Veжі у пресслужбі поліції, під час велосезону кількість крадіжок велосипедів зростає, так само як і крадіжок візочків чи самокатів.

Як ідеться у сюжеті, навіть замок не вбереже велосипед від крадія. Попри те, що кожен велосипед має серійний номер, його можна зафарбувати або стерти цифри.

– Будь-який замок, будь-який захист можна обійти або механічним способом зламати все це. Але від того, скільки коштує цей замок, залежить, скільки часу крадій витратить на те, щоб вкрасти цей велосипед, – розповідає продавець велосипедів Віктор Медончак.

imgonline-com-ua-resize-r5mdupjxf1jzl

Жертви крадіїв признаються, що деякі велосипеди були досить дорогі. Власники кажуть, вони також замикали на замок свій велотранспорт, попри це від крадіжки їх це не вберегло.

Вінничанин Михайло Вагнер розповідає, що у нього вже вдруге крадуть велосипед. Крайній його ровер коштував 9 тисяч гривень і мав хороший захист. Додає, це вперше, коли ровер залишив під підʼїздом. Зазвичай, паркував його у підвалі.

Така крадіжка карається штрафом (до 100 неоподаткованих мінімумів громадян), або арештом, або позбавленням волі.

Дехто продовжує розшукувати велосипеди своїми силами, також у Вінниці велоактивісти створили спільноту у соцмережах, де діляться інформацією про викрадений транспорт. Самостійно уже відшукали два викрадених велосипеди — один на сайті продажу, інший у ломбарді.

imgonline-com-ua-resize-gdapfnulmsnpqhh

Нагадаємо, у Вінниці просять встановити закриту велопарковку – з відеоспостереженням та замками.