У Вінниці встановлють контейнери для сміття закритого типу

6054903984035

19 березня у місті розпочали капремонт контейнерних майданчиків на 5 прибудинкових територіях багатоповерхівок. Сміттєві баки будуть огороджені та матимуть накриття. Зайти всередину зможуть тільки представники обслуговуючих компаній або голови ОСББ та працівники «ЕкоВіну», які вивозять сміття. Про це повідомляється на сайті міськради Вінниці.

Загалом на цей рік планується капітальний ремонт контейнерних майданчиків на 15 прибудинкових територіях.

«Вперше у такому форматі в якості «пілотного» проєкту ми збудували контейнерний майданчик позаторік по вул. Коріатовичів, 155. В процесі експлуатації цей формат показав свою ефективність і доцільність, тому уже в 2020-му ми їх встановили 11 в різних мікрорайонах багатоповерхової забудови. В цьому році перший із запланованих об’єктів також завершили – це будинок ОСББ по вул. Дубовецькій, 35, — розповів директор департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман. — Ми його робили за програмою співфінансування із мешканцями. Загальна вартість робіт і матеріалів склала 57 тисяч гривень. Він невеликий, розрахований на 4 контейнери. Жителі виявили бажання, щоб майданчик був повністю закритим і відкривався з допомогою магнітних ключів», — розповідає директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Крім цього, якщо багатоповерхівка межує з приватним сектором, при проведенні капремонту контейнерних майданчиків буде додано окреме відділення для великогабаритного сміття. А саме для гілля, решток рослинного походження, меблів, тощо. Додаткове відділення робиться, аби жителі не складували такі відходи біля контейнерів.