У Вінниці встановлять 36 велопарковок біля шкіл, стадіонів та лікарень

parkovka

Нові велопарковки передусім з’являться біля шкіл, лікарень та будівель органів влади.

Першою такий подарунок отримала школа №4. Незабаром ще майже два десятки шкіл, а також лікарні, “Прозорі офіси”, спортивні заклади отримають спеціальні місця, де вінничани зможуть лишати свої велосипеди.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник розвитку велоінфраструктури м. Вінниці Андрій Сорокін.

– Криті велопарковки встановлюють в рамках реалізації велопроекту за підтримки Швейцарської конфедерації. В подальшому такі велопарковки почнуть з’являтися у 18 навчальних закладах, – вказано у дописі.

Як прокоментував Vежі Андрій Сорокін, до вибору шкіл підходили ретельно і разом із фахівцями департаменту освіти перевіряли у яких навчальних закладах вже є велопарковки, а також проводили опитування чи користувалися б учні можливістю їздити до школи на велосипедах.

– Ми переглядали вже наявні велопаркомісця по школах, десь їх є п’ять чи сім, але це загалом достатня кількість і ці варіанти нами не розглядалися. Ще також проводили по школах опитування щодо того, як вони ставляться взагалі до цього і чи готові вони їздити на велосипедах та за яких умов.

Окрім загальноосвітніх навчальних закладів, нові велопарковки також отримали спеціалізовані школи, наприклад, музична та школа мистецтв “Вишенька”.

До речі, для шкіл такі велопарковки безкоштовні та встановлюються за грантові кошти. Від навчальних закладів просять лише виділити територію на видному місці задля безпеки велосипедів, адже камери відеонагляду не передбачаються.

Усі велопарковки планують встановити до кінця травня, однак все залежить від справного фінансування і щоб український банк без перешкод переводив кошти з-за кордону.

До речі, велопарковки встановлять не лише біля шкіл, але й біля “Прозорих офісів”, медичних закладів, спортивних закладів, стадіонів тощо. Щоправда, вони вже будуть без накриття, загалом встановлять 17 таких відкритих велопарковок. Таким чином збираються стимулювати та розвивати велорух у Вінниці.

Нагадаємо, що у Вінниці також планують відкрити муніципальну велошколу просто неба у Центральному парку. Створення такої школи є ще одним із компонентів реалізації у місті швейцарського проекту з інтегрованого розвитку.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована