У Вінниці встановили скриньку довіри для дітей, яким потрібна допомога

12

У Вінниці 18 серпня презентували «Скриньки довіри для дітей», які розраховані на анонімне звернення дітей до поліції та прохання про допомогу у разі, якщо їх ображають у школі чи вдома.

img_9847

Таких скриньок у місті три, їх встановили напередодні, 17 серпня, на дитячих майданчиках: біля Вінницького міського суду, на вулиці Космонавтів та на набережній Рошен. Це спільний соціальний проєкт обласної поліції, міської ради та Укрпошти, який вперше реалізували саме у Вінниці.

img_9845

Спершу таку скриньку хотіли встановити у центрі міста біля Макдональдса. Однак потім вирішили, що це занадто людне місце і хто завгодно зможе побачити, що дитина кидає туди записку. В результаті їх змонтували поряд з дитячими майданчиками, щоб було «ближче до дітей».

-Орієнтація на дітей дуже важлива, адже це незахищена категорія населення. Діти можуть повідомити про проблеми, з якими стикаються або в соціумі, або в домашніх умовах. Саме для того, щоб не довести до крайньої точки, до правопорушень стосовно дітей, ми вирішили попереджувати ці моменти, – розповів начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Вінницькій області Ігор Вокітенко.

img_9897

У поліції обіцяють, що інформацію, отриману у листах розголошувати не будуть. Однак для швидкого реагування поліцейських, авторові листа все ж потрібно вказати свої контактні дані, щоб з ним змогли зв’язатися.  Конверти чи марки для звернення не потрібні, адже через поштові відділення Укрпошти залишені повідомлення проходити не будуть. Скриньки перевірятимуть раз на тиждень поліцейські.

-В разі необхідності будемо звертатися до працівників соціальної служби, щоб комплексно вирішити проблеми дітей, – зауважив Ігор Вокітенко.

Директор Вінницької Укрпошти Володимир Шаловінський розповів, що ідею створення такого соціального проєкту сприйняли позитивно, адже не за чутками знають, у яких умовах інколи доводиться бути дітям.

img_9919

– Ми маємо багато працівників, які обслуговують різні родини, в тому числі й неблагополучні. В мене був досвід роботи з телефоном довіри і оця ідея дала поштовх поставити не одну скриньку, а три. Листи зі скриньки зможе вийняти лише працівник поліції, це будуть робити раз на тиждень або частіше – в залежності від заповненості. Обробляти ці листи теж будуть вони, через лінію пошти вони йти не будуть, – підкреслив Володимир Шаловінський.

Ще дві скриньки планують поставити в районі Київської та Залізничного вокзалу, аби діти з різних куточків міста мали до них доступ.

Заступник міського голови Андрій Очеретний, що така практика є по всьому світу.

img_9871

-Діти можуть звернутися до органів влади чи до поліції анонімно або ні. Це дуже хороший канал комунікації, яким, я сподіваюсь, діти будуть користуватися. Ці скриньки зроблені для того, щоб допомогти всім тим, хто цього потребує, – підкреслив він.