У Вінниці встановили меморіальну дошку з іменами 255 загиблих захисників

5e50f8d5565a6

у Вінниці, біля Спасо-Преображенського кафедрального собору, відкрили меморіальну дошку в пам’ять про загиблих вінничан у районі проведення АТО/ООС.

На дошці викарбовано 255 імен мешканців Вінниці та Вінницької області, які з 2014 по 2020 рік, під час проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях, віддали життя, захищаючи незалежність України.

«Ми планували так, щоб це було найближче до собору, де будь-хто міг прийти і помолитися за упокій наших героїв. Це місце, є почесним, тому що тут спочиває Митрополит Макарій, це історичне місце.

Над цією стелою ми працювали декілька місяців. Розробляли макет, трішки добавляли імена, на жаль. Тому доводилося переробляти», – каже прес-секретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ ієромонах Софроній.

Представлено 4 таблички з іменами, на центральній, 5-й табличці, табличці зображений Спаситель, до якого по сходах підіймаються душі загиблих воїнів. Внизу – підставка, куди кожен може поставити свічку чи квіти.

Відкриття та освячення меморіальної дошки відбулося у Батьківську суботу, коли Православна Церква поминає усіх померлих, та приурочено до 5-ї річниці виведення українських військ з Дебальцево.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована