У Вінниці висадять яблуні на честь донарів органів

x118397981_3174347086017734_2200539668166718081_o-jpg-pagespeed-ic-zugtq6spxx

У понеділок, 21 вересня, у Вінниці влаштують акцію “Алея життя”. Люди з трансплантованими органами висадять дерева на знак вдячності тим, завдяки кому вони продовжують жити.

Вперше таку акцію у Вінниці організували минулого року. Тоді поблизу міської клінічної лікарні №1, що по Хмельницькому шосе, висадили декілька яблунь. На дерева пов’язали зелені стрічки – міжнародний символ підтримки донорства органів і тканин.

Ця акція – подяка донорам та їхнім сім’ям, завдяки яким чимало людей, які потребували трансплантації органів, продовжують жити.

“Алею життя” на території лікарні №1 продовжать висаджувати вже 21 вересня о 12 годині. Організаторки цьогорічної акції у Вінниці Катерина Кравець, якій пересадили серце, та Тетяна Довгань – дружина рятувальника Сергія Довганя, якому пересадили печінку.

– Добрий знак – торішні яблуньки прижилися і вже плодоносять, – розповіла раніше на своїй сторінці у Facebook Тетяна Довгань. –  Шість молоденьких дерев, висаджених у вересні 2019, адаптувалися і бадьоро зеленіють між інфекційним та п’ятиповерховим корпусами. Дивовижно їй-Богу! Бо ґрунт на території лікарні, м’ яко кажучи, не надто поживний: кам’янистий і подекуди зі щебенем. Але дерева навесні квітнули так рясно, що неможливо було пройти повз них і не зупинись. У цих яблунь феноменальна жага до життя, як і в трансплантованих пацієнтів, які їх посадили. Не “завдяки”, а “всупереч” обставинам…

Наразі у Вінницькій області 62 людини з трансплантованими органами.