У Вінниці виготовляють єдині в країні дієтичні макарони

image1-6-840x480-c-1-623x370

У Вінниці підприємство «Мак-Вар Екопродукт» виробляє єдині в країні макарони, офіційно визнані дієтичними – «Здоров’я». Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

«Ми свої макарони позиціонували як продукти здорового харчування. Було багато питань від покупців та АМК: на якій підставі ви називаєте їх дієтичними? Тому вся продукція пройшла дослідження в НДІ ім. Л.І. Медведя. За результатами випробувань і на підставі Висновку інституту, Міністерство охорони здоров’я України віднесло макарони «Здоров’я» до продуктів дієтичної групи», – повідомив директор ТОВ «Мак-Вар Екопродукт» Олексій Вартаньян.

За його словами, усі продукти з лінійки макаронів «Здоров’я» випускаються за оригінальною рецептурою з борошна суцільнозмеленого зерна грубого помелу з рослинною клітковиною.

У компанії випускають чотири групи макаронів. Насамперед, це продукт з рослинною клітковиною, яка міститься у складі висівок, він виробляється з житнього та пшеничного борошна грубого помелу. У такому борошні залишилися всі вітаміни, мікроелементи, клітковина і зародок зерна. Друга група – це макарони, у які додаються знежирені порошки (шроти) з насіння гарбуза, льону, амаранту, розторопші, зародка зерна та кісточки винограду. Їх можуть споживати практично без обмежень діабетики (першого типу) за умови компенсації спожитої їжі адекватною кількістю інсуліну.

1616500891-617

Третя група макаронних виробів випускається з використанням порошків з висушених трав чи коренів рослин. До них додаються такі компоненти, як імбир, базилік, паприка, куркума і пажитник. Також підприємство налагодило випуск вівсяних макаронів.

«Спочатку ми виготовляли звичайні макарони, і тоді, в кінці 90-х, була шалена конкуренція. Наше підприємство в області було найменшим. Ми постійно відставали, бо в інших з’являлися нові обладнання і нові технології. А це – кошти, яких у мене не було. Тоді усі хотіли жовтих макаронів, з яйцями, хоча ніхто їх тоді не добавляв, то був барвник. Так співпало, що в сина у той час виникли проблеми зі здоров’ям, потрібна була дієта. І поступово прийшло усвідомлення, що проблеми з травленням напряму залежать від того, що ми їмо. І тоді я зробив перші макарони з висівками. Вони вийшли коричневими, темними, хоча й дуже корисними, бо там багато вітамінів, і клітковина, яка уповільнює потрапляння цукрів у кров. Тоді таких ніхто не робив, вони були дуже «страшні» з точки зору покупця. Був навіть випадок: коли я здавав їх на аналіз у санстанцію, вони мені навіть боялися давати висновок. Казали, може ти їх до Києва повезеш, хай вони скажуть, що ці макарони нормальні?» – розповідає Олексій.

Він каже, що перші продажі йшли важко, попиту на «здорові» макарони не було. Коли ж їх почали продавати у магазині для діабетиків, спрацювало «сарафанне радіо» і про цей продукт дізналися навіть мешканці столиці. Телефонували та виявляли готовність купувати їх навіть попри те, що пересилка з Вінниці в інші міста збільшувала ціну удвічі. Тоді виробник почав шукати магазини здорового харчування та для діабетиків, щоб налагодити продажі.

«Я тоді зрозумів, що є ті, кому мої «страшні» макарони цікаві, і вони їм потрібні. Ці люди почали телефонувати і казали: а ось ми хочемо, щоб вони були ще й з іншими смаками і додатками. Тоді ми й розширили товарну лінійку, збагачуючи макарони шротами і травами», – каже Вартаньян.

«Мак-Вар Екопродукт» стало першим підприємством у країні, яке розпочало виготовляти макарони з оздоровчим ефектом. Нині його продукція не має аналогів в Україні й захищена трьома патентами.

Нагадаємо, що в український стартап інвестували 150 тис дол США.