У Вінниці відкрили Центр Освіти Дорослих

152314764_256789699248376_7407344472742536946_n

19 лютого, у Вінниці відкрили Центр Освіти Дорослих для мешканців територіальної громади. Проєкт реалізовується Громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» у партнерстві з Вінницькою міською радою за підтримки DVV International в Україні та за сприяння Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

«Цей проєкт дуже потрібний Вінниці. Хочу сказати, що коли ми вперше зустрілися і почали про це говорити, наш міський голова Сергій Моргунов зауважив, що такий центр потрібен територіальній громаді. У наш мобільний і глобальний час постійно потрібно навчатися. Ми всі пам’ятаємо, що навчатися ніколи не пізно. Ми вдячні усім партнерам. Хочу сказати, що цей проєкт ми будемо розширювати й на приєднаних територіях, а згодом – і на всю Вінниччину. Важливо, щоб наші громадяни відчували від цього користь та бачили результат», – сказала заступниця міського  голови Галина Якубович.

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» в напрямку освіти дорослих  працює 11 років. Мають досвід розробки та впровадження навчань з різновіковими аудиторіями. Організацією вивчалось питання освітніх потреб дорослого населення у Вінниці. В червні – серпні 2020 року було проведено комплексне дослідження «Освітні потреби і неформальна освіта  у Вінницькій ОТГ». 60% опитаних планують навчатися в найближчі 12 місяців.

«Опитування ми презентували міському голові Сергію Моргунову, підписали Меморандум про співпрацю, і це стало нашою точкою відліку. Для нас це дуже важливий день, адже Центр Освіти Дорослих – це те, до чого ми рухалися, по суті, усі наші роки роботи. Я дякую усім нашим партнерам, які разом з нами працювали над створенням цього центру», – зазначила голова правління  «Центр Поділля-Соціум»  Анна Моргун.

Подякувала за плідну співпрацю й регіональна директорка DVV International в Білорусі, Молдові та Україні Беттіна Бранд: «Я усіх сердечно вітаю з відкриття Центру Освіти Дорослих. Це важливий крок для стійкого розвитку міста, його жителів та зростання економіки. Це правильна та важлива інвестиція у майбутнє. Ми пишаємось, що зіграли маленьку роль у цьому успіху. Саме завдяки баченню, рішучості та переконливості команди «Поділля – Соціум», Вінниця має такий Центр Освіти Дорослих. Жителі Вінниці тепер мають місце, де вони можуть закріплювати та розширювати свої знання та навички протягом всього життя».

В Центрі Освіти Дорослих планують навчати освоювати сучасні технології, фінансові інструменти та правові і юридичні питання.

Цільова група проєкт – доросле населення вінницької громади. Особлива увага в рамках реалізації проєкт та можливості долучитись до навчальних подій, буде приділятися людям перед пенсійного та пенсійного віку, внутрішньо переміщеним особам, учасникам та учасницям АТО/ООС, людям з інвалідністю та молодим мамам, що мають маленьких дітей.

Навчання відбуватиметься за більш ніж 15 напрямками. Планується протягом 2021 року залучити до навчання та заходів проєкт понад 500 осіб.

Ректорка Вінницького держаного педагогічного університету ім.. М. Коцюбинського Наталія Лазаренко під час відкриття Центру Освіти Дорослих відзначила, що заклад готовий бути активними учасниками цього процесу.