У Вінниці відкрили меморіальну дошку єврею, який воював за Україну

doska

У Вінниці відбулось відкриття меморіальної дошки на честь сотника Армії УНР Семена Якерсона. Дошку встановлено з ініціативи благодійного фонду «Героїка» в межах всеукраїнського заходу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту.

Про це йдеться на сторінці у Фейсбук Благодійного фонду «Героїка»

 

На меморіальному барельєфі Семена Якерсона зображено в українському однострої, поряд виконано напис двома мовами: українською та їдишем (рідною мовою сотника).

«Цьогоріч у Вінниці відбулось дві історичних події: відкриття пам’ятника Головному Отаману військ і флоту УНР Симону Петлюрі та відкриття барельєфу сотнику Якерсону. Радий, що наш фонд долучився до вшанування видатного українського старшини», – розповів член правління благодійного фонду «Героїка» Юрій Яворський.

 

Якерсон Семен Самійлович (30 листопада 1897 — 1944) — сотник Армії УНР. Єврей за походженням, уродженець Вінниці. В українській армії служив добровольцем з травня 1918 р. Учасник численних боїв з білими та червоними росіянами. Двічі ранений в боях із ворогом. На еміграції мешкав у Чехословаччині. Вбитий нацистами у Празькому гетто.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована