У Вінниці вакциновані від коронавірусу медики розповіли про самопочуття

snimok-ekrana-2021-03-09-v-17-26-18

Перевірити, як діє індійська вакцина «AstraZeneca» вирішили у Вінницькому клінічному центрі інфекційних хвороб. Його головний лікар тиждень тому отримав щеплення. І тепер щотижня перевірятиме свою кров на зміну кількості антитіл в організмі. За цей період жодного дня не був на вихідному.

Чи не щодня до його лікарні надходять пацієнти. Сьогодні 180 палат заповнені на половину важкими хворими. Загалом на Вінниччині на 67% завантажені «ковідні» ліжка.

«На сьогоднішній день у нас з 180 ліжок заповнено більше 90. Думаю, людей 20, або 30 сьогодні поступить. Кожного дня статистика міняється. Фактично, всі 100 відсотків пацієнтів, які потрапляють, вони потрапляють з пневмонією», — констатує Ігор Матковський, директор КНП Вінницької обласної Ради «Клінічний центр інфекційних хвороб».

Ігор Анатолійович також каже, після вакцинації почувається добре.

«Від сьогоднішнього дня я почну контролювати. Мені, як лікарю-інфекціоністу, самому цікаво, як буде наростати титр антитіл. Щотижня буду здавати кров. І спостерігати за наростанням титрів або імуноглобулінів M, або імуноглобулінві G», — зауважує Матковський та нагадує, разом з ним вакцинувалися 40 співробітників цієї медичної установи. І тільки у двох за першу добу підвищилася температура.

Ні хвилини не сумнівалася в вакцинації завідуюча інфекційним відділенням. Вона і до цього була щеплена від вірусних захворювань.

«Щороку вакцинувалась від грипу. Вакциную своїх дітей та родину. Особисто у мене не змінилося нічого після вакцинації від коронавірусу. Якщо вважати за зміну стану деякі дискомфортні відчуття в місті введення, під час сну. Тому, що я люблю спати на цій стороні. То, це єдине. Підйому температури, кашлю, якогось ознобу, нічого у мене не було. Якщо порівнювати з іншими вакцинами, то чесно кажучи, від гепатиту я себе почувала гірше», — каже Дар’я Харламова.

Людмила Олександрівна, місцева медсестра, уколи звикла робити, а не отримувати. Тому, інформацію про цю ін’єкцію вивчала детально.

«Всю інформацію я знайшла і в Інтернеті. І наші лікарі розказували. Не було ніяких негативних проявів. Ні температури. Трошки, була місцева реакція. Боліла рука. Ну це так має бути», — пояснює Людмила Підлісна.

Через чотири тижні все щеплені лікарі в цій лікарні чекають другий укол. Вони стверджують, що вакцинація єдині спосіб побороти корона вірусну інфекцію.