У Вінниці українські і промосковські православні християни молилися, перекрикуючи одні одних

cerkva

Незважаючи на суперництво біля собору, взаємних образливих слів майже не було

У Вінниці біля Спасо-Преображенського кафедрального собору поруч молилися віряни ПЦУ у УПЦ МП.

У богослужінні вірян ПЦУ, яке очолили митрополити Вінницький і Барський Симеон та Вінницький і Брацлавський Роман, взяли участь священики трьох єпархій Православної Церкви України на Вінниччині та кілька сотень парафіян кафедрального собору.

Богослужіння відбувалося на вулиці перед храмом. У безпосередній близькості від вірян ПЦУ молилися й представники УПЦ, що є частиною Московського Патріархату. Потужне звукове підсилення, яке вони використовували, заважало богослужінню, але не зупинило молитви вірян Помісної Української Церкви.

У своєму архіпастирському слові на це звернув увагу митрополит Симеон.

«Сьогодні, чуєте, — один і той самий акафіст звучить різними мовами: українською і слов’янською. Прекрасно! Але через те, що сьогодні ми маємо такі взаємні непорозуміння, то стараємось перекричати: хто кого», ­ сказав Симеон.

Соборні священики і віряни цього вечора звернули увагу, що у тих, то хто проходив повз собор на молитву УПЦ МП, було набагато менше агресії і майже не лунали образливі слова, а деякі віряни навіть віталися.

«Це вселяє надію, що примирення між юрисдикціями в Україні можливе, якщо простих віруючих не будуть налаштовувати негативно окремі їхні пастирі», – йдеться у повідомленні пресслужби.

Нагадаємо, що вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор одним з перших перейшов до ПЦУ.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована