У Вінниці суд звільнив «неформатного журналіста» Чорноівана від кримінальної відповідальності за підкуп

Апеляційний суд Вінницької області скасував вирок міського суду щодо Тараса Чорноівана, який раніше називав себе «не форматним журналістом» та його дружини. Також закрито кримінальне провадження й звільнено подружжя від карної відповідальності, оскільки строки давності притягнення до неї закінчилися. Про це інформує прес-служба апеляційного суду.

Нагадаємо, Т. Чорноіван відомий у Вінниці, як редактор кількох сайтів, які традиційно відрізняються розміщенням «чорнухи». Саме через це і почалася його «історія» із судами. У 2013 році набув розголосу інцидент, коли у Києві журналіста було затримано після вимагання від ректора Вінницького медуніверситету В. Морозу коштів за «зняття» компрометуючих матеріалів.

Нині в ухвалі суду зазначається, що «особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину середньої тяжкості до набрання вироком законної сили минуло 5 років». Термін сплив нещодавно.

Саме до строків апелювали обвинувачені, надаючи суду відповідне клопотання. Подружжя стверджувало, що за 5 років правопорушень не вчиняли та не ухилялися від суду і слідства. З ними погодився й прокурор.

Як у прес-службі апеляційного суду Вінницької області повідомляли раніше, судова інстанція 2016 року вирок Вінницького міського суду стосовно Чорноіванів залишила без змін. Чоловіка було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368-4 КК України, та присуджено 17 тисяч гривень штрафу.

Що ж до дружини, яку орган досудового слідства обвинувачував у пособництві, то суд підтвердив її невинуватість. Згодом Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ це рішення скасував і направив провадження на новий апеляційний розгляд.

До колегії апеляційного суду під головуванням Валерія Спринчука Тарас Чорноіван не звертався з клопотанням про повернення коштів, які він сплатив у вигляді штрафу. Це означає, що держава немає підстав компенсувати йому цю суму.

Зазначимо, що покарання за статтею 368-4 «Підкуп особи, яка надає публічні послуги» передбачає штраф, обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована