У Вінниці стартувала операція контролю торгівлі червонокнижними первоцвітами

korotko-17

З 1 по 22 березня у Вінницькій міській територіальній громаді триватиме операція «Первоцвіт-2021». Муніципальна варта разом з працівниками державної екологічної інспекції у Вінницькій області, поліцією та громадськими екологічними організаціями виявлятимуть незаконний продаж ранніх червонокнижних рослин.

Щороку з настанням весни починається стихійна торгівля весняними первоцвітами. Працівники Муніципальної варти разом з екологами звертаються до вінничан, аби вони не рвали квіти, оскільки вони занесені до Червоної книги. Також вони просять не купувати ці рослини, адже цим вони стимулюють їх знищення.

У 2020 році мобільні групи провели дев’ять рейдів.

Наступного тижня на території Вінницької міської територіальної громади відбуватиметься операція «Первоцвіт — 2021». Вона проходитиме з 1 по 22 березня.  Створено робочу групу, яка патрулюватиме вулиці та ринки міста і виявлятиме порушників, які торгують ранніми червонокнижними квітами. Це — щорічна операція, і минулого року Муніципальною вартою було складено  п’ять адміністративних протоколів. Також за результатами минулорічної операції «Первоцвіт», спільно з екологічною інспекцією було складено два протоколи. Хочу зазначити, що з кожним роком усе менше вінничан торгують червонокнижними первоцвітами, – зазначив начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

Якщо ви стали свідком продажу червонокнижних рослин, прохання повідомите про це поліцію за тел. 102,  відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60 або ж  Ситуаційний центр: 067-4-102-101.

Що загрожує порушникам:

  • Ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією.
  • За один екземпляр незаконної зірваної червонокнижної квітки  передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).
  • ст 152 КУпАП — адміністративна відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, а також правил благоустрою територій населених пунктів. Порушникам загрожує штраф від  1360 до 1700 гривень.

ВІДЕО:  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=nExJVhfqL-8&feature=emb_logo&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%92%D0%86%D0%A2%D0%90