У Вінниці шпиталізували студента з Китаю, коронавірус не підтвердився

5e60d88392366

У Вінниці до інфекційного відділення госпіталізували студента з Китаю з підозрою на коронавірус, результати аналізів підтвердили у нього грип «В».

1 лютого хлопець повернувся з Китаю до Вінниці на навчання і 14 днів пробув на карантині. 16 лютого він повернувся до навчання, а кілька днів назад у нього погіршилося самопочуття. До лікарів він звернувся із температурою тіла 38,5. У разі недопущення можливого поширення коронавірусу, його госпіталізували і зробили спочатку тест на грип. Він виявився позитивним. Нині хлопець знаходиться в боксі інфекційного відділення та повинен пройти 5-денне лікування.

Про це, 5 березня, під час прес-конференції з приводу заходів профілактики та протидії поширенню коронавірусу розповіла професорка-інфекціоніст Лариса Мороз.

«Вчора ввечері на приймальню в лікарню звернувся студент одного із наших університетів, житель Китаю. Він приїхав 1 лютого до України з Польщі. По приїзду, у Вінниці він був 14 днів на карантині. З 16 лютого він був допущений до навчання, відповідно до цього є документи. У нього була температура тіла 36,7. Він розповів, що минулих вихідних він гуляв з другом, була тепла погода і він прохолов. В нього піднялася температура. На момент приїзду до лікарні, йому було зроблено загальний аналіз крові, який виявився нормальним. Температура тіла на той момент була 38,5. Рентгенологічне дослідження також нормальне.

Одразу ж був зроблений швидкий тест на грип типу «В» – результат був позитивним. Але враховуючи те, що він громадянин Китаю, ми його перевели в бокс інфекційного відділення, де повторно зробили аналіз, було ще раз підтверджено грип «В». Хлопцеві надали специфічну терапію – «Озельтамівір», жарознижувальні. Потім у нього температура пішла на спад. І сьогодні вранці, коли я з ним спілкувався, в нього також температура була 36,0. Ніяких клінічних проявів коронавірусу в людини немає. Він вже хоче йти додому, але так як в нього грип, тривалість лікування – 5 днів. Тому весь цей час він буде знаходитися в лікарні, отримувати терапію на грип. В даній ситуації, ми навіть не ставимо діагноз, як «сумнівний» на коронавірус», – розповіла професорка-інфекціоніст Лариса Мороз.

Доцентка кафедри дитячих інфекційних хвороб розповіла, що нещодавно одна сім’я повернулася з-за кордону і в дитини було погане самопочуття. Враховуючи те, що вони подорожували, дитину перевіряли на наявність вірусу. Вчора прийшли результати, що в дитини була аденовірусна інфекція.

«Звернулася сім’я, яка повернулася з поїздки з-за кордону, у дитини була підвищена температура. Ми зробили тест на коронавірус, вчора прийшли результати – аденовірусна інфекція. Цей вірус абсолютно не є схожим на коронавірус. Дитина вже одужала і проблем немає. Але це була дуже гарна нагода для нашого персоналу пройти «тренінг» по відпрацюванню, як ми можемо діяти в разі виявлення у когось коронавірусу», – зазначила Олена Онофруйчук, доцентка кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована