У Вінниці школярі відкрили станцію сортування сміття

sortuvannya

В одній з вінницьких шкіл створили станцію глибокого сортування сміття Shuttle – у старому сараї. Відходи тут розділяють на 20 фракцій. Таку ідею придумала одиндцятикласниця Марія Ошовська, дівчина каже, що у такий спосіб хоче привернути увагу суспільства до проблеми екології.

Наразі станція працює тричі на тиждень – у вівторок, четвер та неділю. Зібрану сировину організатори будуть передавати на сміттєпереробні заводи.

«Це найбільше і найдрібніше сортування, яке може бути. Наприклад, якщо ви кидаєте пляшки в один контейнер, їх все одно потім будуть пересортовувати і окремо розділяти. Тому я подумала, що не потрібно цієї зайвої роботи, якщо люди можуть самостійно це зробити», – каже Марія Ошовська, учениця 11 класу.

Сміття на цій станції розділяють на 20 фракцій. Пластикові та скляні пляшки ділять на кольором. Окремо сортують папір, бляшанки з-під консервів та напоїв. Плівку, пакети-шуршики збирають, а також кришечки від пляшок.

Сортувальну станцію Shuttle обладнали в старому сараї. Директор-розпорядник навчального закладу Іван Казмірук говорить, що учні самотужки прибирали, фарбували стіни. На все це витратили близько 5 тисяч гривень.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована