У Вінниці щеплення від COVID отримали сотня військових Командування Повітряних Сил

8bee2917600fe5a62cc2bba870356f81_preview_w440_h290

У Командуванні Повітряних Сил, штаб яких розташований у Вінниці, почали вакцинацію від коронавірусу. 19 березня щеплення отримали понад сотню військовослужбовців і працівників. Вакцинацію проводила лікарсько-сестринська мобільна бригада вінницького Центру первинної медико-санітарної допомоги №5.

Про це повідомили на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Напередодні медики провели опитування та склали списки особового складу, який виявив бажання отримати щеплення. Перед вакцинацією кожній особі, якій проводили щеплення, лікарі розповіли про ефективність профілактичних щеплень і можливі поствакцинальні ускладнення. Після цього військові надали Інформовану добровільну згоду на вакцинацію.

«Сьогодні 120 осіб вакцинувалися проти COVID-19. Плануємо на цьому не зупинятися. Наразі у Повітряних Силах готові щепитися понад 12 тисяч військових. Гадаю: вони покажуть своїм прикладом, що вакцинація – надійний спосіб протистояти хворобі та зменшити ризики складного перебігу COVID-19», – прокоментував начальник медичної служби Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник м/с Сергій Будяк.

Усі охочі вакцинуватися пройшли обстеження у терапевта. Лікар виміряв температуру тіла, артеріальний тиск, розпитав про хронічні захворювання, наявність алергічних реакцій, поцікавився проблемними питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Окрім цього, попередив про симптоми, які можуть супроводжувати пацієнта відразу після процедури. Так, найпоширеніші побічні ефекти, які можуть тривати кілька днів, – біль у місці ін’єкції, втома, головний та біль у м’язах, озноб, ломота в суглобах, лихоманка. Це нормальні ознаки того, що організм будує захист.

Підполковник Юрій Швець, начальник кадрової групи забезпечення програм міжнародного співробітництва Кадрового центру ПС, розповів про свій стан після щеплення.

«Щойно дізнався, що є змога пройти щеплення, одразу погодився. Почуваюся добре, жодних проблем немає, пульс рівномірний, зір, слух – усе гаразд. Тож готовий до виконання завдань за призначенням».