У Вінниці рятуватимуть міські підземелля

5d51456ebea33

Щоб врятувати вінницькі підземелля, у міській раді замовили розробку історико-архітектурного плану міста, який регулюватиме забудову в центральній частині Вінниці. Окремо в обласному краєзнавчому музеї працюють над археологічним атласом, а в департаменті архітектури розробили програму археологічних розкопок на наступні п’ять років. На розробку лише документації з бюджету виділили близько мільйона гривень. Мета – знайти ще одну «родзинку» Вінниці. Археологічні дослідження почнуть проводити в 2021-му році.

Про це 3-го липня під час брифінгу повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Моя позиція однозначна – ми повинні берегти культурно-історичну спадщину в межах нашої громади. Але ми це повинні робити професійно, без популізму. І не тільки професійно, а ще й науково. На сьогоднішній день ми займаємося безпосередньо цією проблемою. Минулого року ми запустили розробку комплексного алгоритму. Зараз Український державний інститут культурної спадщини на замовлення міської ради вже розробляє історико-архітектурний план міста Вінниці. Для чого це потрібно? Це, фактично, стратегія, на основі якої будуть відбуватися усі наступні кроки дослідження культурного шару. І це стосується не тільки питання підземель, тому що Вінниця належить до списку історичних міст, і тут є багато будівель цікавих, і теж на них треба звертати увагу. І в цілому історичних місць. І найголовніше – цей документ має регулювати забудову в центральній частині міста.

Також ми розраховуємо на Міністерство культури, що воно затвердить цей готовий план вже цієї осені. Також Вінницький обласний краєзнавчий музей працює над археологічним атласом, а департамент архітектури розробить програму археологічних розкопок на наступні п’ять років. За останніх чотири роки ми проводили відповідні розкопки, але без комплексного бачення цих розкопок ми далі не можемо рухатись.

Навіть на виготовлення цієї документації в міському бюджеті було передбачено до мільйона гривень. Я думаю, вже в 2021-му році ми вийдемо на комплексне розуміння, де і що потрібно копати, умовно кажучи, які об’єкти культурного шару необхідно досліджувати, і який ресурс необхідно закладати, бо ми розуміємо, що це досить немалий ресурс. Одна справа – дійсно знайти родзинку для міста Вінниці, важливу історичну спадщину. В тому числі – і під землею. А не просто знайти старий підвал старої будівлі і вже говорити про те, що він представляє собою якусь цінність, і вкладати туди мільйони гривень. Тому ми повинні виважено діяти в даному випадку, як це робиться в цивілізованих країнах, і в Європейських країнах, в першу чергу. Але я точно переконаний, що виконання комплексно цієї роботи – це важливий напрямок на майбутнє для посилення привабливості міста Вінниці», – розповів Сергій Моргунов.