У Вінниці розповіли як змінилась медицина за останні п’ять років

6cd5c4e299c60c4d01546f5189035e60_preview_w440_h290
Розвиток медицини є одним із пріоритетів стратегічного розвитку Вінниці. За останні п’ять років у місті паралельно з державним реформуванням сфери, покращували якість надання послуг у медичних закладах. Зокрема, відкрили сучасну реанімацію у лікарні №1, хоспісне відділення у лікарні №3, розширювали мережу Центрів первинної медико санітарної допомоги, а також осучаснювали матеріальну базу і в інших медичних закладах.
У 2016 році у Вінниці відкрили хоспісне відділення. Створили його на базі міської клінічної лікарні №3.  Лише у 2019 паліативну допомогу тут отримали 668 пацієнтів.
Вже наступного 2017 року, в міській клінічні лікарні №1 відкрили сучасну реанімацію. У закладі реконструювали відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком, оснастили його за сучасними стандартами європейської клініки.  Для пацієнтів встановили функціональні ліжка, придбали необхідне обладнання, забезпечили підвід медичних газів й облаштували систему припливно-витяжної медичної вентиляції з фільтрацією повітря. Саме ця лікарня й стала базовою для прийняття хворих на COVID-19.
Також у 2017 році у «Центрі матері та дитини»  після реконструкції відкрили сучасне відділення гінекології. Тут отримали допомогу уже понад 3 тисячі пацієнток. А також осучаснили жіночу консультацію з денним стаціонаром, яка обслуговує майже 60,5 тис. жінок.
Для того, щоб кожен вінничанин міг зручно потрапити до сімейного лікаря у Вінниці, було відкрито дві нові амбулаторії за адресами: 1-й пров. Український та по вул Д. Нечая.  А ще у трьох закладах сімейної медицини покращили умови як для роботи медичного персоналу, так і для пацієнтів, а саме в ЦПМСД, які розташовані на вул. Тимофіївській, вул.Шепеля та вул. Комарова.
Варто зазначити, що усі муніципальні заклади об’єднані в єдину електронну мережу. І кожен пацієнт має свою електронну картку.
медицина 2.PNG
Також медики, які працюють у лікувальних закладах міста, регулярно підвищують кваліфікацію та проходять стажування у клініках-партнерах в європейських країнах.
«Ми постійно працюємо над тим, щоб якість медичних послуг підвищувалась. Створюємо умови для комфортного перебування пацієнтів та роботи медиків. Наразі у Вінниці триває будівництво кардіоцентру по Хмельницькому шосе,  будуємо сучасне відділення екстреної медичної допомоги міської лікарні швидкої допомоги. А також створюємо ПЛР-лабораторію в муніципальному діагностичному центрі. Медицина міста має розвиватися», —  відзначила заступник директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова.